Strona główna » Jednostki » Ochotnicze Straże Pożarne
13
lip
2017

Minister Mariusz Błaszczak pisze do jednostek OSP

Mariusz Błaszczak, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji skierował list do jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Podkreśla w nim rolę OSP w zapewnieniu bezpieczeństwa Polakom oraz zwraca uwagę na realizowane potrzeby finansowe z tego płynące. Minister odpiera w swym piśmie również zarzuty dotyczące rzekomego nierównego traktowania strażaków ochotników wobec Państwowej straży Pożarnej.

Z treści listu dowiadujemy się o zwiększonej dotacji dla OSP, która w roku 2016 wyniosła 109 mln zł, a już w roku 2017 124 mln zł. Jednostki OSP objęte zostały również „Programem Modernizacji Policji, straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu w latach 2017-2020” i w ciągu czterech lat otrzymają z tego programu 501 mln zł.
W roku 2016 podpisano z jednostkami OSP ponad 5,2 tys. umów na łączna kwotę 36 mln zł, za którą zakupiono nowoczesny sprzęt. Lista sfinansowanego sprzętu została uzgodniona i zatwierdzona z Zarządem Głównym Związku OSP RP na spotkaniu, które odbyło się w MSWiA. Uczestniczyli w nim także prezesi zarządów wojewódzkich ZOSP RP.
Minister podkreśla w swym piśmie dbałość o wyposażenie indywidualne strażaków ochotników i sprzęt przeznaczony do akcji ratowniczo - gaśniczych. Z dotacji zakupiono prawie 7 tys. par specjalistycznego obuwia, prawie 3 tys. hełmów, ponad 6 tys. par specjalistycznych rękawic, 1.1 tys. radiotelefonów, ponad 4,6 tys. ubrań specjalnych, prawie 400 sygnalizatorów bezruchu i 382 aparaty powietrzne. Oprócz sprzętu z dotacji zakupiono 171 pojazdów ratowniczo-gaśniczych, agregaty prądotwórcze, pompy i wiele innych.
Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych w gminie Łomża również otrzymały wsparcie: OSP Stare Kupiski - 17 500 zł, OSP Siemień Nadrzeczny - 9 292 zł i OSP Jednaczewo - 1 500 zł.
Pełna treść listu znajduje się w załączeniu do artykułu.

  • Minister Mariusz Błaszczak pisze do jednostek OSP
  • Minister Mariusz Błaszczak pisze do jednostek OSP
Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.