Strona główna » Jednostki » Ochotnicze Straże Pożarne
25
maj
2017

Pomoc finansowa dla jednostek OSP

Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Łomża otrzymają wsparcie finansowe na zakup wyposażenia ratowniczego. Dotacje w łącznej wysokości ok. 19 tysięcy pochodzą z Województwa Podlaskiego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Umowy na dofinansowanie zostały już podpisane.

Wójt Piotr Kłys 18 maja 2017 r. podpisał umowę z Prezesem Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w wyniku której jednostki OSP Gminy Łomża otrzymają dotację w kwocie 15 tysięcy 816 złotych. Calkowity koszt zaplanowanego zadania to 26 tysięcy 360 złotych, co oznacza, ze aż 60% wartości pokryje dotacja. To maksymalny procent dofinansowania, jaki można było otrzymać. 

Z dotacji skorzystają jednostki, które zaplanowały wydatki na 2017 r. tj.: Gać, Pniewo, Konarzyce, Podgórze, Jednaczewo i Siemień Nadrzeczny. OSP zostaną wyposażone w: węże, ubrania koszarowe, hełmy, rękawice, obuwie ochronne, prądownice oraz sprężarkę.

Jednostki OSP Gminy Łomża otrzymają także środki finansowe z Województwa Podlaskiego. 24 maja 2017 r. wójt podpisał umowę na dotację w kwocie 3 tysięcy złotych na zakup odzieży ochronnej i trzech kasetonów na węże dla OSP Stare Kupiski. 

Foto: M. Maliszewski

  • Pomoc finansowa dla jednostek OSP
Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.