Strona główna » Samorząd » Urząd
21
paź
2016

Konwent Wójtów i Burmistrzów Powiatu Łomżyńskiego w Gminie Łomża

Piotr Kłys, Wójt Gminy Łomża zaprosił władze gmin Powiatu Łomżyńskiego na rozmowy m.in. w takich sprawach jak planowana podwyżka opłat za przekazanie odpadów w Zakładzie Gospodarki Odpadami w Łomży, kontynuacji działań w sprawie budowy trasy Via Baltica czy transgranicznego rurociągu gazowego. Efektem spotkania było pięć wspólnych stanowisk.

W konwencie, któremu przewodniczył wójt Piotr Kłys wzięli udział wójtowie i burmistrzowie gmin Piątnica, Wizna, Miastkowo, Zbójna, Przytuły, Śniadowo i Nowogrodu. Samorządowcy byli jednomyślni co do potrzeby i znaczenia dla regionu budowy drogi ekspresowej S61. W swoim stanowisku skierowanym do Ministra Infrastruktury i Budownictwa zaapelowali o ogłoszenie w pierwszej kolejności przetargu na odcinek od węzła Śniadowo do węzła Kolno i dalej do obwodnicy Szczuczyna – wraz z połączeniem w kierunku drogi krajowej nr 63 – oraz odcinek od węzła Podborze do węzła Śniadowo wraz z tym węzłem. Przyspieszenie prac nad tą inwestycją jest kwestią priorytetową dla regionu – wpłynie na jego rozwój i poprawi bezpieczeństwo.

Szeroko omawianą kwestią była planowana przez Zakład Gospodarki Odpadami w Łomży podwyżka o 30% opłat za przekazanie odpadów do Zakładu Przetwarzania i Unieszkodliwiania Odpadów w Czartorii. W swoim stanowisku skierowanym do Prezydenta Miasta Łomży, Rady Miejskiej w Łomży, Zakładu Gospodarki Odpadami w Łomży i Marszałka Województwa Podlaskiego, włodarze gmin podkreślili, że informacje o podwyżkach trafiają do mieszkańców, którzy żądają reakcji zapobiegającej kolejnemu zwiększeniu opłat za śmieci.

Do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku samorządowcy zwrócili się o przeprowadzenie prac poprawiających bezpieczeństwo na drodze krajowej Nr 64 Wizna – Piątnica i Nr 61 w Rydzewie oraz Podgórzu i Wygodzie. Poruszono też sprawy dróg wojewódzkich przebiegających przez nasz region, w tym planowanej przebudowy drogi nr 645 na odcinku Łomża – Nowogród i drogi Nr 677 – obwodnica Konarzyc.
Włodarze zwrócili się również z wnioskiem do Powiatu Łomżyńskiego o zmniejszenia opłat za wydania dowodu rejestracyjnego oraz prawa jazdy osobom, które są obowiązane ubiegać się o wydanie tego dokumentu z powodu zmian stanu faktycznego w zakresie adresu właściciela, spowodowanych zmianami administracyjnymi.

Jednym z punktów obrad konwentu była także dyskusja na temat gazyfikacji gmin Powiatu Łomżyńskiego przez Polska Spółkę Gazownictwa.

  • Konwent Wójtów i Burmistrzów Powiatu Łomżyńskiego w Gminie Łomża
Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.