Złote Gody w Gminie Łomża

Foto nr 42844
Fotogaleria
Po 50 latach wspólnego życia, odnowili przysięgę małżeńską... 13 par z Gminy Łomża, które wstąpiły w związek małżeński w 1972 r., odebrały z rąk wójta Piotra Kłysa medale za długoletnie pożycie małżeńskie, przyznane przez prezydenta RP Andrzeja Dudę.

Obchody 50–lecia pożycia małżeńskiego rozpoczęły się Mszą Świętą w kaplicy giełczyńskiej. To tu dostojni jubilaci odnowili przysięgę małżeńską ponownie ślubując sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską. Następnie małżonkowie zostali uroczyście powitani w świetlicy wiejskiej przez Piotra Kłysa Wójta Gminy Łomża i jednocześnie Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego.

– Dziękuję Wam za to, że daliście z siebie wszystko waszym rodzinom, społeczności lokalnej i Państwu. Wychowaliście dzieci, wnuki, prawnuki – na pociechę dla siebie oraz z pożytkiem dla naszej Ojczyzny – mówił do Jubilatów wójt Piotr Kłys. – Miłość, tolerancja, szacunek, wzajemne porozumienie i przywiązanie stały się podstawą wspólnie przeżytych lat. Cieszę się, że dożyliście Państwo, tak pięknego wieku.

Wójt gminy Łomża życzył jubilatom, aby nadchodzące dni, miesiące, lata były dla pełne optymizmu i radości, upływały w spokoju, w otoczeniu kochającej rodziny, dzieci oraz wnuków. - Niech zdrowie zawsze Wam dopisuje, a Błogosławieństwo Boże daje wam siłę do dalszego trwania we wzajemnej miłości, przyjaźni i zaufaniu – dodał Piotr Kłys.

Gratulacje i życzenia jubilatom składały także Dorota Pazik – sekretarz Gminy Łomża oraz Jolanta Dobrzycka – zastępca Kierownika USC. – 50 lat to wiele, ale jakże szybko minęły te lata. Minęły we wspólnej trosce o zapewnienie codziennego bytu rodzinie, w trosce o dobre wychowanie dzieci i ich przyszły los. Nie każdemu jest dane by po 50 latach wspólnego pożycia mógł myślami powrócić do tamtych młodzieńczych lat, by obchodzić Złote Gody. Wam życie tego nie poskąpiło - mówiła Jolanta Dobrzycka.

Przybyli na uroczystość małżonkowie symbolicznie podziękowali sobie nawzajem słowami przysięgi małżeńskiej: „Dziękuję, że nasze małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe”. Z okazji Jubileuszu 50–lecia pożycia małżeńskiego Jubilaci odebrali z rąk wójta Gminy Łomża medale przekazane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Pan Prezydent ogółem uhonorował 14 par małżeńskich, ale jedna para nie mogła dotrzeć na uroczystość.

Jubilatów obdarowano także kwiatami i pamiątkowymi ramki. Specjalnie dla nich przygotowano słodki poczęstunek.Tę mniej oficjalną część spotkania rozpoczął tort oraz pierwszy taniec. A potem były następne… przy dźwiękach Kapeli Kurpiowskiej Gminy Łomża.

W miłej atmosferze małżonkowie świętujący Złote Gody wspominali minione pięćdziesiąt lat. Niektórzy jubilaci publicznie prezentowali swój talent gawędziarski i muzyczny.

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie otrzymali:
Zofia i Wiesław Borońscy
Jadwiga i Władysław Chludzińscy
Wanda i Wiesław Dmochowscy
Irena i Wojciech Domitrzowie
Halina i Józef Henryk Grzankowie
Irena i Mirosław Kotowscy
Marianna i Jan Makowscy
Janina i Czesława Margielscy
Janina i Romuald Narzewscy
Janina i Kazimierz Nowaccy
Barbara i Henryk Wojciech Nowakowscy
Maria i Ireneusz Ostrowscy
Maria i Mirosław Stanisław Zaczkowie
Bożenna i Stanisław Zawojscy

Fotogaleria