Zanim wystartuje nowy rok szkolny…

Foto nr 43096
Fotogaleria
- W poniedziałek rozpoczyna się rok szkolny. Wszyscy do tego się przygotowują. Rodzice szykując wyprawki, dzieci wracając z wakacji, i my kończąc w naszych gminnych szkołach intensywny czas przygotowania do kolejnego roku szkolnego – mówi Piotr Kłys, Wójt Gminy Łomża.

W tym roku rok szkolny rozpocznie się 4 września, czyli w poniedziałek. Przed nami jeszcze ostatni weekend nieco dłuższych wakacji. Choć wakacje, to generalnie czas odpoczynku, to jednak pracować musieli ci, którzy w tym czasie przygotowywali nowy rok szkolny. W naszej gminie to przede wszystkim dyrektorzy szkół, organizując konieczne prace remontowe w swoich placówkach oraz przygotowując we współpracy z Zarządem Ekonomicznym Szkół oraz Wójtem Gminy Łomża arkusze organizacji pracy szkoły na rok szkolny 2023/2024, czy ustalając w tym samym gronie dowóz uczniów do szkół oraz zapewnienie wyżywienia. Między innymi o tym dyskutowali dyrektorzy szkół podstawowych z Gminy Łomża z Wójtem Piotrem Kłysem podczas cyklicznej narady  organu prowadzącego z dyrektorami szkół. W naradzie uczestniczyli także Anna Lachowska, Skarbnik Gminy Łomża, Cezary Zborowski, Zastępca Wójta i Tomasz Tyszka, Dyrektor Zarządu Ekonomicznego Szkół Gminy Łomża. Wyjątkowo ta narada odbyła się w Muzeum Diecezjalnym w Łomży. Nim rozpoczęto merytoryczne spotkanie, gości po instytucji i zgromadzonych w niej eksponatach oprowadził jej dyrektor ks. Krzysztof Chodkowski zachęcając przy okazji dyrektorów szkół do bliższej współpracy.

Podczas narady Wójt Piotr Kłys wręczył trójce dyrektorów akty powołania. W wakacje z sukcesem rozstrzygnięto konkursy na dyrektorów szkół podstawowych w Konarzycach i Jarnutach. W pierwszym przypadku konkurs ponownie wygrała Pani Beata Michalak, a w SP Jarnuty konkurs wygrał Pan Michał Leszak. W przypadku Szkoły Podstawowej im. Rodziny Jabłońskich w Pniewie, komisja konkursowa nie wybrała kandydata na to stanowisko, w związku z czym Wójt Piotr Kłys powierzył pełnienie obowiązków Panu Danielowi Żelaznemu, który zarządzał szkołą także w minionym roku szkolnym.

Po naradzie z dyrektorami szkół, już w Urzędzie Gminy Łomża, Wójt Piotr Kłys wręczył dziewięciu nauczycielom akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. Nauczyciele ci, pracujący w szkołach gminy Łomża, stosowne egzaminy zdali w okresie wakacyjnym.

Zarówno dyrektorom szkół, jak i awansowanym nauczycielom Wójt Piotr Kłys życzył wytrwałości w pracy oraz satysfakcji z jej wykonywania i efektywnego przyczyniania się wielu sukcesów podopiecznych.

 

 

 

Fotogaleria