Zabawa w rytm kurpiowskiej muzyki w Boguszycach

Foto nr 43107
Fotogaleria
Było gwarno, smacznie i wesoło. Festiwal Piosenki Kurpiowskiej „Zapomniane Piosenki Kurpiowskie im. Stacha Konwy”, który odbył się w niedzielę w Boguszycach, zachęcił do zabawy rzesze mieszkańców przede wszystkim z okolicznych miejscowości. – Spotykamy się, aby poznawać muzykę, tradycje i folklor regionu, ale przede wszystkim, aby w miłej atmosferze być ze sobą i razem cieszyć się z tego co mamy – mówił Piotr Kłys Wójt Gminy Łomża.

Była to druga edycja Festiwalu Piosenki Kurpiowskiej „Zapomniane Piosenki Kurpiowskie im. Stacha Konwy”, które we współpracy z Wójtem Gminy Łomża zorganizowało Centrum Kultury Gminy Łomża. Na scenie festiwalowej pojawiły się trzy utalentowane zespoły, które prezentowały piosenki kurpiowskiego dziedzictwa, w tradycyjnych, ale i bardziej nowoczesnych aranżacjach. Zespół Leczsami, zaprezentował utwory tradycyjne i inspirowane muzyka kurpiowską, Żaklina i Michał Olchowikowie oraz Kapela Kurpiowska Gminy Łomża zachwycili publiczność pięknymi wykonaniami tradycyjnych utworów, przyśpiewek i piosenek.

W organizację wydarzenia czynnie włączyli się mieszkańcy Boguszyc i okolicznych miejscowości. Efektem ich zaangażowania były m.in. przysmaki tradycyjne i nowoczesne, które uczestnikom serwowali w trakcie festiwalu m.in. Sławomir Zacharczyk, przewodniczący Rady Gminy Łomża i Dariusz Kaszuba sołtys Boguszyc. Wójt Gminy Łomża Piotr Kłys dziękował mieszkańcom za zaangażowanie w organizację imprezy. Dziękował także obecnemu na wydarzeniu Markowi Olbrysiowi wicemarszałkowi Województwa Podlaskiego za wsparcie środkami finansowymi remontu budynku świetlicy w Boguszycach, przy którym odbywał się festiwal.

Były także specjalne atrakcje dla najmłodszych uczestników: dmuchańce, malowanie twarzy, brokatowe tatuaże, tor przeszkód. Dzieci bawiły się doskonale, co sprawiło, że cała rodzina mogła cieszyć się tym wyjątkowym kulturalnym wydarzeniem, któremu sprzyjała słoneczna pogoda.

II edycja Festiwalu Piosenki Kurpiowskiej „Zapomniane Piosenki Kurpiowskie im. Stacha Konwy” przeszła do historii jako niezwykłe spotkanie miłośników kultury kurpiowskiej i tradycyjnej muzyki ludowej. Wydarzenie to nie tylko przypomniało o bogatym dziedzictwie regionu, ale także połączyło społeczność, tworząc wyjątkową atmosferę jedności i radości.

Zadanie dofinansowano z budżetu państwa - ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

Fotogaleria