Turniej Brydża Sportowego w Wygodzie

Blisko 30 par rywalizowało Wygodzie w Turnieju Par w Brydżu Sportowym o Puchar Wójta Gminy Łomża Piotra Kłysa. Turniej po raz 14. zorganizowała Łomżyńska Akademia Brydża Sportowego.

Rozgrywki prowadzono w sali sportowej Szkoły Podstawowej w Wygodzie. Przy stolikach zasiedli zawodnicy z województw: podlaskiego, mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego, a nawet Litwy. Po kilkugodzinnych zmaganiach najlepsza okazała się łomżyńska para Krzysztof Krajewski i Adam Wszeborowski. W turnieju uczestniczyło także 2 i pół par młodzieżowych, przygotowujących się do Olimpiady Młodzieży Szkolnej w Kołobrzegu pod koniec maja br.

Wójt Gminy Łomża ufundował puchary i dyplomy oraz nagrody finansowe dla pary, która zajęła drugie miejsce oraz dla najlepszej pary młodzieżowej.

Pomysłodawcą i głównym organizatorem turnieju brydżowego w Wygodzie jest Stanisław Gawryszczak, od kilkunastu lat mieszkaniec tej miejscowości – brydżowy mistrz międzynarodowy według klasyfikacji zawodników Polskiego Związku Brydża Sportowego.