Stypendia dla najlepszych w nauce i sporcie

W pierwszy dzień wiosny 21 marca 2022 r. do Szkoły Podstawowej w Konarzycach przybyło ponad 40 dzieci ze wszystkich szkół podstawowy naszej gminy. To stypendyści w Wójta Gminy Łomża za osiągnięcia w nauce i sporcie. Wójt Piotr Kłys każdemu z nich osobiście gratulował wręczając upominki. Przyznane stypendia już wcześniej trafiły na konta bankowe rodziców dzieci.

Najlepszą z najlepszych w nauce w całej Gminie Łomża jest Amelia Chojnowska ze Szkoły Podstawowej w Jarnutach. Jej średnia ocen to aż 5,67. Natomiast w sporcie najwięcej sukcesów odnotowała Angelika Świerczewska ze Szkoły Podstawowej w Kupiskach. Uczennica ma też najwyższą średnią wśród wszystkich sportowców – 5,29.

W sumie Wójt Gminy Łomża Piotr Kłys przyznał 22 stypendia naukowe i 20 stypendiów sportowych. Podczas poniedziałkowego spotkania z uczniami gratulował im osiągnięć, natomiast rodzicom i nauczycielom dziękował za wkład pracy w "szlifowanie diamentów".

Więcej zdjęć publikujemy na Facebooku Gminy Łomża www.facebook.com/gminalomza.