Seniorzy pojadą gminnymi autobusami o połowę taniej

Foto nr 42938
Fotogaleria
- Od nowego roku posiadacze Karty Seniora Gminy Łomża będą mogli jeździć gminnymi autobusami kupując bilet za połowę ceny – zapowiada Wójt Piotr Kłys. - Dzięki dofinansowaniu z rządowego Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych linii i kursów autobusowych jest coraz więcej, ale także - co bardzo ważne - ceny biletów nie są wygórowane.

Gmina Łomża jest organizatorem transportu publicznego od 2021 roku. Zaczynaliśmy z 3 liniami, a dziś jest ich 9 i łącznie ponad 30 kursów dziennie. Uczniowie i studenci dojeżdżający bilety miesięczne kupują za połowę ceny. Teraz Gmina Łomża chce rozszerzyć krąg osób uprawnionych do ulgowych przejazdów o seniorów.

- Poza uczniami dojeżdżającymi do szkół w sposób szczególny z gminnej komunikacji korzystają seniorzy, dla który autobus jest jedynym środkiem, którym mogą dotrzeć do Urzędu Gminy i Ośrodka Pomocy Społecznej, ale także np. do lekarza czy apteki w Łomży – mówi Wójt Gminy Łomża Piotr Kłys. – Różnica polega na tym, że uczniowie dojeżdżają codziennie, a seniorzy sporadycznie. Dlatego zdecydowaliśmy się, że dla nich przygotujemy ulgę na bilety ulgowe. Nasi seniorzy posługujący się Kartą Seniora Gminy Łomża od nowego roku będą mogli jeździć gminnymi autobusami za połowę ceny, a różnicę w kosztach pokryje Gmina Łomża.  

Przypomnijmy - Gmina Łomża jako pierwsza gmina wiejska w województwie podlaskim już w 2018 roku wprowadziła Program „Karta Seniora Gminy Łomża”. Posiadacze karty mogą korzystać z ulg oferowanych przez kilkadziesiąt podmiotów gospodarczych na terenie gminy ale i miasta Łomżą. Od nowego roku do programu zostanie dołączone także uprawnienie do ulgowego zakupu biletów jednorazowych na przejazd autobusami gminnymi.  

Wydawaniem Kart Seniora Gminy Łomża zajmuje się Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Łomża, który znajduje się na 2 piętrze budynku Urzędu Gminy Łomża.

 

 

Fotogaleria