Pączki i faworki, czyli karnawał w Klubie Seniora w Pniewie

Foto nr 42226
Fotogaleria
Styczeń w Klubach Seniora już za nami. Jak szybko płynie ten czas. Jeszcze niedawno witaliśmy Nowy Rok AD 2020, a tu już planujemy wydarzenia wiosenne. Wiosenne, ponieważ aura pozwoliła nam zapomnieć, że cały czas mamy kalendarzową zimę. Dla seniorów ten fakt jest na plus, ponieważ łatwiej jest im regularnie wpadać na herbatę do „swojego klubu”.

„Hej kolęda, kolęda…” . Z takim zawołaniem nasi klubowicze odwiedzili włodarzy gminy z tradycyjnymi „Herodami”. Z pastorałką na ustach, życzyli gospodarzom miejsca wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.

Aby tradycji karnawałowej stało się zadość, na stołach w tym czasie powinny zagościć pączki i faworki. Klubowicze nasi cenią i kultywują tradycję, zakasali więc rękawy i z zapałem wzięli się do pracy. Mąką, jaja, tłuszcz, trochę wysiłku fizycznego i……… pączki i faworki, że palce lizać. Do wspólnej pracy dał się także zaprosić Pan wójt, Piotr Kłys, który pospołu z seniorami wałkował ciasto.

Na takie karnawałowe spotkanie przy pączku zjechała z Białegostoku telewizja regionalna. Oko kamery uchwyciło cały proces przygotowywania słodkich specjałów kuchni polskiej, po czym nasi seniorzy opowiedzieli przed obiektywem, jak to im miło i przyjemnie upływa czas w pniewskim klubie. Całość została wyemitowana w wiadomościach z regionu, a redaktorzy już czekają na nasze kolejne zaproszenie.

Zimą klubowicze spędzali też dużo czasu na zabawach w gry planszowe. „Chińczyk”, „Bingo”, „Domino” dostarczały im dużo radości i pobudzały zdrowego ducha rywalizacji.

„Na Nowy Rok przybywa dnia na barani skok”. Cieszymy się, że przed nami dłuższe dni, więcej słońca, a w perspektywie wiosna.

Fotogaleria