OSP Pniewo z nowym pojazdem

Foto nr 42647
Fotogaleria
Kolejna jednostka OSP Gminy Łomża może pochwalić się nowoczesnym sprzętem ratowniczym. Tym razem strażacy z OSP Pniewo zostali doposażeni w samochód specjalny ratowniczo-gaśniczy marki VOLVO FLD3C FL z napędem 4X4.

Efektem starań Wójta Piotr Kłysa i strażaków z Pniewa było pozyskanie znaczącego dofinansowania na zakupione auto: 300 tys. zł. z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku; 300 tys. zł. z Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego i 20 tys. zł. z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. Na wniosek Wójta 197 950 zł przeznaczyła na ten cel Rada Gminy Łomża z budżetu gminy. Łączna wartość pojazdu to 817 950 zł.

Jak podkreślał Wójt podczas spotkania przed Urzędem Gminy Łomża ze strażakami OSP, nowy samochód w znacznym stopniu podniesie gotowość operacyjną jednostki w Pniewie i tym samym przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na terenie gminy i powiatu łomżyńskiego. Jednocześnie dziękował ochotnikom za zaangażowanie zarówno w działalność ratowniczą jak i codzienną, służącą lokalnej społeczności.

Fotogaleria