O nowej edycji programu „Czyste powietrze” w Pniewie

Foto nr 42976
Fotogaleria
Jeszcze więcej osób może starać się pozyskać jeszcze wyższe dotacje. Teraz dofinansowanie na termomodernizację domu czy wymianę kopciucha wynosi nawet 135 tys. zł - Dzięki dotacjom z programu „Czyste Powietrze” mieszkańcy mogą żyć w ładnych, ciepłych i oszczędnych domach, a my wszyscy możemy oddychać czystszym powietrzem – mówi Wójt Gminy Łomża Piotr Kłys zapraszając mieszkańców Gminy Łomża na spotkanie informacyjne dotyczące Nowej Edycji Programu „Czyste Powietrze” do Pniewa.

3 stycznia 2023 roku ruszyła kolejna edycja programu „Czyste Powietrze”. Zwiększono wartości progów dochodowych kwalifikujących do uzyskania dofinansowania w ramach wszystkich części Programu, oraz podniesiono maksymalne kwoty dotacji dla poszczególnych poziomów finansowanych, a także maksymalne kwoty dotacji dla poszczególnych rodzajów przedsięwzięć. W efekcie przy najniższym pułapie dofinansowania dotacja wzrasta do 66 tys. zł, przy podwyższonym do 99 tys. zł, a przy najwyższym wymiarze wsparcia aż do 135 tys. zł.

Wójt Gminy Łomża w najbliższy piątek 27 stycznia 2023 roku, o godz. 14:30 w Centrum Kultury Gminy Łomża w Pniewie, ul. Krótka 20,  organizuje spotkanie dla mieszkańców, w trakcie którego specjaliści omówią nowe zasady Programu „Czyste Powietrze”. Mieszkańcy będą mogli dowiedzieć się o tym, kto jest uprawniony do złożenia wniosku w formie dotacji, na jakie dofinansowanie można liczyć, które koszty mogą być wliczane do dofinansowania oraz jakie są niezbędne dokumenty, aby móc złożyć i rozliczyć wniosek.

W spotkaniu weźmie udział m.in. Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  w Białymstoku dr inż. Maciej Borzyszkowski.

W ramach porozumienia podpisanego przez Wójta Gminy Łomża z Prezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  w Białymstoku w Urzędzie Gminy Łomża od blisko dwóch lat działa Punkt Konsultacyjno-Informacyjny programu „Czyste Powietrze”, którego zadaniem jest wspieranie mieszkańców w pozyskiwaniu dotacji na termomodernizację ich własnych domów.

Przypominamy, że do końca 2022 roku mieszkańcy Gminy Łomża złożyli 455 wniosków o dotację z programu „Czyste Powietrze”. Nieco ponad połowa przedsięwzięć została już wykonana i rozliczona, a łączna wysokość wypłaconych przez Fundusz dotacji wyniosła 4 957 372 zł. To trzeci wynik w województwie podlaskim. Więcej środków pozyskali tylko mieszkańcy dwóch największych miast w województwie – Białegostoku i Suwałk.

Fotogaleria