NOT z Cyfrowym Seniorem w Gminie Łomża

Foto nr 42062
Projekt nabycia dodatkowych kompetencji cyfrowych przez osoby powyżej 65 roku życia prężnie realizuje się w Gminie Łomża. Dzięki zastosowaniu mobilnych pracowni komputerowych, szkolą się już seniorzy z Klubu Senior + działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Pniewie.

Dwie grupy seniorów spotykają się we wtorki oraz czwartki i nabywają, utrwalają i podnoszą swoje kompetencje cyfrowe. Wszystko odbywa się metodą projektową, bazującą na aktywności seniorów jako uczestników, poprzez wykorzystanie nowo nabytej wiedzy w praktyce i dzielenie się wiedzą oraz doświadczeniami z innymi. Program szkoleń obejmuje m.in. obsługę poczty elektronicznej, umiejętności serfowania po Internecie, korzystania z Facebooka, YouTube'a oraz rozwijających się e-usług, w szczególności administracji publicznej oraz w bankach.

Projekt „Cyfrowy Senior” realizowany jest przez Partnera Projektu – Łomżyńską Radę FSNT NOT w Łomży w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, działanie 3.1.