Nocna stolica piłki nożnej jest w Pniewie

Foto nr 43072
Fotogaleria
Po raz IX na syntetycznym boisku przy ul. Szkolnej w Pniewie, rozegrany został turniej o Puchar Wójta Gminy Łomża. Cykliczna impreza, zrzeszająca grono wiernych fanów i uczestników, miała miejsce między 7 a 8 lipca. W tych dniach na co dzień spokojne i nostalgiczne Pniewo, gościło blisko 200 zawodników i niezliczoną ilość kibiców.

Nocna stolica piłki nożnej, jak przez wielu określane jest Pniewo, przyciągnęła wiele utytułowanych zespołów, wśród których znalazło się aż 4 z 5 najlepszych drużyn obecnego sezonu Miejskiej Ligi Piłki Nożnej MOSiR Łomża, tj. Uniglass, Elmax Dachy Super Team, KS Biel Jeziorko i Kulturalni Łomża. W kadrze turniejowej znalazły się również takie zespoły jak Korona Podgórze, MG Energetyka, OCB Rengers, Gang Bang Jurzec, Demed, RKS Robotniczy KS, Dantex, WKS Szczepankowo, Pingpongiści, Ratowo-Piotrowo 2019, Wiźniacy oraz FC Osiem Wilki.

Przed zawodami wszyscy zawodnicy otrzymali z rąk Radosława Jemielity, przygotowane przez Gminę Łomża pakiety startowe, w których znalazły się między innymi batony, napoje energetyczne, woda, oraz jogurty. Na sportowców-amatorów czekało również ognisko i pokaźny zapas kiełbasy, która skutecznie pozwalała na zachowanie sił witalnych, aż do samego końca turnieju. 

Mimo wakacji, na boisku przy ul. Szkolnej zgromadziły się ogromne ilości kibiców, którzy głośno i z zaangażowaniem dopingowali swoich ulubieńców.

Spotkania rozgrywano w czterech grupach, gdzie grano systemem „każdy z każdym”. Do drugiej, sobotniej fazy rozgrywek, awans wywalczyło 8 najlepszych zespołów, które ponownie rywalizowały w grupach o wejście do półfinałów. Po zaciętych spotkaniach półfinałowych, poznaliśmy finalistów! Jako pierwsza na podium zameldowała się drużyna Uniglass-u, która do wielkiego finału awansowała kosztem OCB Rengers. W drugim meczu nieznacznie lepsza od zespołu FC Osiem Wilki, okazała się drużyna KS Biel Jeziorko, która odniosła skromne zwycięstwo 1:0.

W tak zwanym „małym finale” zmierzyły się więc zespoły OCB Rengers i FC Osiem Wilki. Początek spotkania to wyrównana walka o każdy metr boiska, jednak wraz z upływem kolejnych minut coraz bardziej do głosu dochodzili podopieczni Dariusza Wilka. O ostatecznym rozstrzygnięciu zadecydowała druga połowa, w której ze świetnej strony pokazali się gracze w zielono-białych trykotach. Ostatecznie spotkanie kończy się wynikiem 4:1. 

Około pierwszej w nocy nadszedł ten długo wyczekiwany moment. Przy hymnie Ligi Mistrzów, na boisko zawodników wprowadził sędzia główny Damian Tanajewski, losowanie stron, pierwszy gwizdek i rozpoczęły się emocje! Regulaminowe 20 minut spotkania, minęło błyskawicznie. Kibice otrzymali to co uwielbiają tj. bramkarskie parady, dryblingi, bramki i emocje! Od samego początku, oba zespoły podjęły ryzyko gry w wysokim pressingu, ta sztuka lepiej wyszła graczom z Jeziorka, którzy błyskawicznie wyszli na prowadzenie. Nie zabiło to jednak tempa spotkania. Zawodnicy Uniglass-u znani z waleczności i gry do ostatniej minuty, próbowali przyśpieszyć swoje ataki, raz za razem oddając strzały na bramkę strzeżoną przez Łukasza Cwalinę. Wskutek drobnych błędów i zmęczenia wywołanego pogonią za wynikiem, prowadzenie podwyższyła drużyna KS Biel Jeziorko i to ona sięga po upragniony tytuł. Mecz zakończył się wynikiem 4:0.

Każdy z czterech najlepszych zespołów otrzymał puchar, oraz medale. Ponadto trzy pierwsze miejsca otrzymały vouchery do Martensa na kwoty 900 zł (I miejsce), 600 zł (II miejsce) i 300 zł (III miejsce). Prócz wyróżnień drużynowych, przyznano również trofea dla najlepszego strzelca, zawodnika i bramkarza turnieju. Królem strzelców został Michał Pardo (7 bramek – drużyna Uniglass), najlepszym zawodnikiem wybrano Adriana Joseph (FC Osiem Wilki), natomiast statuetka bramkarza turnieju powędrowała w ręce Łukasza Cwaliny (KS Biel Jeziorko). 

Trofea i upominki dla uczestników ufundował Wójt Gminy Łomża Piotr Kłys. Pomysłodawcą i organizatorem IX  Nocnego Turnieju o Puchar Wójta Gminy Łomża” jest animator kompleksu sportowo – rekreacyjnego „Moje Boisko – Orlik 2012” - Radosław Jemielity, który podziękowania za pomoc w organizacji zawodów kieruje do wszystkich, którzy wspomogli w organizację zawodów, tj: URZĄD GMINY ŁOMŻA, OSM PIĄTNICA oraz MOSiR.

Klasyfikacja końcowa:
I. KS Biel Jeziorko;
II. Uniglass;
III. FC Osiem Wilki;
IV. OCB Rengers

Fotogaleria