W parafialnym kościele odprawiono mszę świętą w intencji ofiar walk pod Czerwonym Borem w 1944 r. Oprócz licznie zebranych mieszkańców, obecni byli na niej poseł Bernadeta Krynicka, Lech Kołakowski, przedstawiciel Wojewody Podlaskiego, samorządowcy: Burmistrz Zambrowa, Wicestarosta Zambrowski, Wójt Gminy Zambrów, a także weterani i poczty sztandarowe. Po Mszy Świętej odbyło się odsłonięcie i poświęcenie nowej płyty na pomniku upamiętniającym poległych w czasie walk z Niemcami.
Jednym z ważniejszych punktów uroczystości było odsłonięcie nowej tablicy pamiątkowej, której fundatorem był Wójt Gminy Piotr Kłys. Teraz jest na niej wskazanych 89 poległych, ale w kilku przypadkach udało się ustalić tylko pseudonimy partyzantów. Na nowej tablicy wygrawerowane zostały również krzyże: Orzeł NOW (Narodowa Organizacja Wojskowa), Krzyż NSZ (Narodowych Sił Zbrojnych) i Krzyż AK (Armii Krajowej). Uzupełniono niektóre szarże (stopnie wojskowe) oraz pseudonimy. Na nowej tablicy udało się również przypisać nazwiska poległych konkretnym organizacjom niepodległościowym wchodzącym w skład AK ( Narodowe Siły Zbrojne AK, Narodowa Organizacja Wojskowa AK, Związek Walki Zbrojnej AK). Stara tablica ufundowana została jeszcze w czasach PRL przez ZBOWiD (Związek Bojowników o Wolność i Demokrację). Zawierała nazwiska 69 poległych Partyzantów.
- Dziś, 24 czerwca 2018 roku, po 74 latach wspominamy herosów bitwy w Czerwonym Borze i zadajemy sobie pytanie o miarę patriotyzmu. Ich i naszego. Bohaterowie, których bezprzykładne oddanie ojczyźnie dziś wspominamy, żyli w czasie wojny. Być może codziennie odmierzali własny patriotyzm miarą najwyższego poświęcenia. Być może codziennie, wychodząc z domu całowali dzieci po raz ostatni. Być może codziennie oddychali powietrzem o zapachu śmierci. Na pewno codziennie musieli odpowiadać sobie na pytanie: ile dziś oddam ukochanej Polsce. Taki był ich patriotyzm. – powiedział Wójt Piotr Kłys podczas przemówienia.- Szanowni Państwo, jako Wójt Gminy Łomża, gospodarz tego terenu, czuję się zobowiązany stać na straży pamięci tych, którzy swoją krwią pisali karty trudnej historii tej ziemi. Z tego miejsca dziękuję wszystkim Państwu za Waszą postawę patriotyczną, którą jest pamięć o bohaterach i udział w tej uroczystości. Dziękuję także wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeprowadzenia obchodów 74. rocznicy bitwy w Czerwonym Borze.
Po zakończeniu uroczystego poświęcenia pomnika, salwę honorową oddali żołnierze z Zakładu Karnego w Czerwonym Borze. Następnym punktem uroczystości było złożenie kwiatów przed pomnikiem przez zebranych gości oraz mieszkańców Wygody. W Szkole Podstawowej w Wygodzie im. Józefa Piłsudskiego odbyła się część artystyczna przygotowana przez nauczycieli i uczniów szkoły, w trakcie której została przybliżona historia walk w lasach w Czerwonym Borze. Zakończeniem części artystycznej było wspólne śpiewanie najpiękniejszych, żołnierskich piosenek wraz z gminną kapelą.