Dziękuję za liczny udział w wyborach

Foto nr 43121
Fotogaleria
Szanowni Państwo, Mieszkańcy Gminy Łomża, wybory, to święto demokracji. Dziękuję bardzo za Państwa wielkie świętowanie, za powszechny udział w wyborach i głosowanie na najlepszych kandydatów do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej. Na terenie naszej Gminy Łomża frekwencja wyborcza wyniosła 72,5%. Była najwyższa w powiecie.

Mieszkańcy Gminy Łomża to ludzie aktywni, zaangażowani w sprawy swoich miejscowości, naszej gminy i całej Polski.  Dowodów na to jest bez liku. Kolejnym jest ten z niedzielnych wyborów parlamentarnych, czyli powszechny udział w głosowaniu w wyborach na posłów i senatorów Rzeczypospolitej Polskiej. W skali całej Gminy Łomża frekwencja wyborcza wyniosła  72,5%. To nasz rekord w historii wolnej Polsce. O kilkanaście procent więcej niż przed czterema laty. Najwięcej w powiecie łomżyńskim, a nawet więcej niż w mieście Łomża.

Zgodnie z zapowiedzią przedstawicieli Rządu Polski gmina, która osiągnie największą frekwencję w powiecie otrzyma:

  • 1 mln zł na modernizację remizy OSP
  • 1 mln zł z budżetu obywatelskiego na dowolny cel

Szanowni Państwo zrobiliśmy to.  Rząd zapowiedział także, że gmina, która osiągnie frekwencję powyżej 60% otrzyma:

  • 250 tys. zł na działalność kół gospodyń wiejskich i orkiestr dętych
  • 250 tys. zł na działalność lokalnych klubów sportowych

Tę granicę, jako Gmina Łomża, przekroczyliśmy znacząco - o 12,5%. W jednym z obwodów do głosowania, w Konarzycach do urn poszło ponad 80% uprawnionych mieszkańców. Blisko tego poziomu było także w obwodzie obejmującym Stara Łomża nad Rzeką, Stara Łomża przy Szosie i Zosin.

Dziękuję Państwu za to zaangażowanie. Dziękuję, za to, że sprawy publiczne, dobro naszej Ojczyzny nie są Państwu obojętne. W naszej Gminie Łomża ponad połowa uczestniczących w głosowaniu mieszkańców oddała swoje głosy na listę Prawa i Sprawiedliwości. Kandydat PiS do Senatu Marek Adam Komorowski uzyskał w Gminie Łomża 3 382 głosów poparcia. To ponad 53% wszystkich głosów. Największe poparcie wśród kandydatów na posłów indywidualnie uzyskali Bogumiła Olbryś (850 głosów), Jacek Sasin (846 głosów), Alicja Łepkowska-Gołaś (736 głosów) oraz Szymon Hołownia (564 głosy).

Gratuluję tych wyników. Gratuluję zwycięzcom wyborów. Gratuluję Państwu. 

 

Wójt Gminy Łomża
Piotr Kłys

Fotogaleria