Strona główna » Oświata, kultura, OSP » Szkoły podstawowe i Gimnazjum
25
wrz
2015

„Umiem wyrażać siebie – cykl działań profilaktycznych”

W dniu 24 września 2015 Wójt Gminy Łomża w ramach współpracy z organizacjami pozarządowymi, podpisał umowę z Fundacją „Sztuk i Dialogu” na realizację zadania publicznego z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym pod nazwą: „Umiem wyrażać siebie – cykl działań profilaktycznych”. Projekt będzie realizowany w szkołach podstawowych z terenu gminy Łomża.

Zadanie przewiduje realizację programu profilaktycznego „Cukierki” przeznaczonego dla dzieci w wieku 5-10 lat, który powstał jako element szerszej współpracy Fundacji Homo Homini z Krakowa z Ministerstwem Edukacji Narodowej.

Program opiera się na wspólnym czytaniu bajki „Cukierki” w zespole klasowym i pracy z dziećmi na bazie tekstu z wykorzystaniem różnych metod aktywnych tj. czytanie tekstu z podziałem na role, prace plastyczne, warsztaty teatralne, burza mózgów, dramy, prace w grupach czy zabawy ruchowe.

Dzięki proponowanym aktywnościom dzieci rozwijają kreatywność, wzmacniają swoją samoocenę, zdobywają doświadczenie pracy zespołowej, ale także uczą się ograniczonego zaufania wobec obcych osób obdarowujących substancjami, które mogą wydawać się atrakcyjne. Wczesna profilaktyka wśród dzieci, to również rozwijanie wrażliwości i empatii, wyrzucania z siebie lęków czy pokonywania barier.

Program wczesnej profilaktyki uzależnień „Cukierki” dedykowany jest placówkom oświatowym i świetlicom środowiskowym w całej Polsce. W województwie podlaskim zaledwie 5 szkół wprowadziło ten program profilaktyczny.

Programy wczesnej profilaktyki już kilka lat temu zostały wpisane na listę programów oficjalnie rekomendowanych przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Centrum Metodyczne Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.