21
wrz
2015

II Bieg o Żywą Świnię Łomża - Giełczyn

19 września odbyła się II edycja Biegu o Żywą Świnię, zorganizowana przez Stowarzyszenie „Biegamy dla zdrowia” i Ubojnię Zwierząt Robert Rytel. Blisko 140 uczestników nie tylko z miasta i gminy Łomża, ale też przyjezdnych, m. in. z Augustowa, Białegostoku, Hajnówki, Ostrołęki, Siemiatycz, Szczytna czy Warszawy zmierzyło się w trzech biegach: na 4, 10 i 21,195 km.

Najkrótszy dystans najszybciej pokonali: Patrycja Szczerba z Ełku i Marek Sobieszuk z Łomży.

Zwycięzcami biegu na 10 km zostali: Dominika Duda z Jednaczewa i Sławomir Mąka z Ostrołęki.

Po zaciętej walce w biegu na 21 km laur zwycięstwa zdobył Adam Szydlik z Łomży, jako drugi do mety dobiegł Mateusz Jasiński z Warszawy, natomiast na trzecim stopniu podium uplasował się Paweł Nowak z Kalinowa.

Zwycięzcy i wszyscy uczestnicy rywalizacji otrzymali puchary, medale, nalewki, szampany, miody i dyplomy.

Po części sportowej organizatorzy imprezy zaprosili biegaczy i mieszkańców na rodzinny piknik przy świetlicy wiejskiej w Giełczynie.

Tegoroczna edycja Biegu o Żywą Świnię cieszyła się dużym zainteresowaniem i została przygotowana przez Stowarzyszenie „Biegamy dla zdrowia” z większym rozmachem dzięki sponsorowi i współogranizatorowi- Ubojni Zwierząt Robert Rytel, wsparciu ze strony gminy  i miasta Łomża, wolontariuszom, Policji, Straży Miejskiej i Grupie Ratowniczej Nadzieja.

Wiadomość opublikowana przez: Administrator
Tematy pokrewne (tagi): dzieje się,