Strona główna » Dla mieszkańców
3
gru
2021

„Czyste Powietrze” w Gminie Łomża

Już 101 wniosków, w ciągu trzech kwartałów tego roku, złożyli mieszkańcy Gminy Łomża o dofinansowanie wymiany kopciuchów i termomodernizację domów z środków Programu „Czyste Powietrze”. Gmina Łomża jest w czołówce w województwie podlaskim pod względem liczby składanych wniosków, a urzędnicy Gminy pomagają mieszkańcom w sięgnięciu po dotacje.

Celem Programu „Czyste Powietrze” jest zmniejszenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Program skupia się dotowaniu przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wymiany starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych by efektywnie zarządzać energią. Działania takie nie tylko pomagają chronić środowisko, ale dodatkowo generują oszczędności w domowych budżetach. W ramach Programu mieszkańcy Gminy Łomża mogą pozyskać z NFOŚiGW dotację w wysokości do 30 000 zł, a ci z niższymi dochodami nawet do 37 000 zł.

O tym kto i na jakich warunkach może otrzymać takie dofinansowanie mówił Daniel Płoński podczas trzeciego w tym roku spotkania informacyjne Programu „Czyste Powietrze” w Gminie Łomża, które odbyło się 26 listopada 2021 r. w Bibliotece Publicznej w Starych Kupiskach.

Prelegent to ekspert z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku, który Programem „Czyste Powietrze” zajmuje się od kilku lat. Podczas wieczornego spotkania z kilkudziesięcioma mieszkańcami Gminy Łomża w Starych Kupiskach przedstawił założenia programu tj.: cele programu, zadania przewidziane w programie, intensywność dofinansowania, kryteria osób uprawnionych do złożenia wniosku dofinansowanie, procedurę wypełniania i złożenia wniosku. Omówił również sposób wypełniania i składania wniosku o płatność.

Spotkanie z ekspertem zorganizował Urząd Gminy Łomża, w którym od maja 2021 roku działa punkt konsultacyjno-doradczy Programu „Czyste Powietrze”. Przeszkoleni pracownicy Urzędu udzielają mieszkańcom informacji i pomagają wypełniać wnioski. Punkt działa od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Urzędu. Zainteresowanych Mieszkańców zapraszamy również do kontaktu telefonicznego pod nr tel. (86) 47 37 325.

  • „Czyste Powietrze” w Gminie Łomża
  • „Czyste Powietrze” w Gminie Łomża
  • „Czyste Powietrze” w Gminie Łomża
Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.