Strona główna » Inwestycje
1
kwi
2021

Szkoła w Konarzycach będzie rozbudowana

Gmina Łomża otrzyma 3 miliony złotych dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na rozbudowę Szkoły Podstawowej w Konarzycach. Wniosek złożony przez samorząd znalazł się na pierwszym miejscu opublikowanego rankingu wniosków z województwa podlaskiego.

Szkoła w Konarzycach to największa szkoła w gminie, w której uczy się blisko 200 uczniów, a kolejnych 50 dzieci ma zapewnioną opiekę przedszkolną. Obecny budynek szkoły jest zbyt mały, by zapewnić im godne warunki kształcenia: brakuje sal lekcyjnych, przestrzeni dla dzieci w wieku przedszkolnym, niewystarczające jest także zaplecze sanitarne.

Konarzyce, to druga co do wielkości miejscowość w Gminie Łomża. Z roku na rok przybywa tu nowych domów i mieszkańców, których jest już około 1250. Szybko zwiększa się także liczba uczniów zamieszkujących w obwodzie szkoły. Rozbudowa szkoły tylko ze środków własnych Gminy Łomża nie będzie możliwa, dlatego Wójt Piotr Kłys podjął działania, aby także na tę inwestycję pozyskać zewnętrzne źródła finansowania. 31 marca opublikowano wyniki naboru wniosków złożonych do Rządowego Funduszu Inwestycji. Dofinansowanie w województwie podlaskim zdobyło 65 projektów na łączną kwotę 75 064 028,40 zł. Wniosek Gminy Łomża znalazł się na pierwszym miejscu listy.

Głównym celem Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych jest danie impulsu do dynamicznego rozwoju we wszystkich regionach Polski. To szczególnie ważny instrument podczas walki z ekonomicznymi skutkami pandemii COVID-19.

Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.