Strona główna » Inwestycje
7
sty
2021

Skrzyżowanie w Chojnach będzie bezpieczne

Mieszkańcy i władze Gminy Łomża zabiegały o to od lat. Skrzyżowanie drogi krajowej nr 61 z drogami powiatowymi do Starych Chojn, Śniadowa i Nowogrodu wreszcie stanie się bezpieczne. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Białymstoku ogłosiła przetarg na wyłonienie wykonawcy, który zaprojektuje i wykona przebudowę wraz z budową tu sygnalizacji świetlnej.

– Tutaj było wiele wypadków. Zginęło też kilka osób. Nawet był tragiczny wypadek orszaku weselnego. Tutaj także ginęli mieszkańcy przyległych miejscowości. Dzisiaj chcę Państwu powiedzieć, że jestem szczęśliwy ponieważ już mówimy o konkretnych czynach i działaniach, nie tylko o słowach. Dzisiaj wiem, że jest już ogłoszony przetarg na przebudowę tego skrzyżowania – cieszył się Piotr Kłys Wójt Gminy Łomża.

Dobre wieści ogłoszono podczas konferencji prasowej w Chojnach Młodych, w której uczestniczyli także poseł Jarosław Zieliński, dyrektor białostockiego oddziału GDDKiA Wojciech Borzuchowski i starosta łomżyński Lech Szabłowski.
Wójt Piotr Kłys przypominał zdarzenia i tragiczne wypadki, do których doszło w rejonie tego skrzyżowaniu, ale także trwającą kilka lat historię walki o jego przebudowę. Dziękował także mieszkańcom, samorządowcom i politykom, którzy przyczynili się do realizacji wyczekiwanej inwestycji. W sposób szczególny dziękował posłowi Jarosławowi Zielińskiemu z Prawa i Sprawiedliwości, który zaangażował się w przekonanie decydentów do zabezpieczenia środków na budowę w tym miejscu sygnalizacji świetlnej.

- Jak widać, jest tutaj kilka dróg: droga krajowa, trzy drogi powiatowe i dość duże natężenie ruchu. Trzeba ten problem oczywiście rozwiązać, bo mieszkańcy nie mogą dłużej czekać. Nie mogą ginąć ludzie. Nie może być tak, że ciągle są powtarzające się kolizje drogowe – mówił poseł Jarosław Zieliński podkreślając, że rząd Polski stworzony przez Prawo i Sprawiedliwość podejmuje działania, aby poprawić bezpieczeństwo również na drogach.

Zakres prac jakie mają być wykonane na niebezpiecznym skrzyżowaniu omówił Wojciech Borzuchowski dyrektor białostockiego oddziału GDDKiA. Poza budową sygnalizacji świetlnej sterującej ruchem na skrzyżowaniu wykonane mają być bezpieczne dojścia do przystanków autobusowych. Inwestycje obejmie odcinek ponad 500 metrów dk 61. Zgodnie z planem prace mają być wykonane do 30 października 2021 r. Zainteresowani zleceniem wykonawcy swoje oferty cenowe mogą składać do 11 stycznia.

Na zakończenie konferencji mieszkająca w pobliżu skrzyżowania Anna Zielińska radna Gminy Łomża, poza podziękowaniami, przekazała posłowi Zielińskiemu i dyrektorowi GDDKiA transparenty, z którymi mieszkańcy protestowali blokując to skrzyżowane jesienią 2019 r. Mieszkańcy mówili, że teraz te transparenty nie będą im potrzebne, bo to czego się domagali będzie zrealizowane.

 • Skrzyżowanie w Chojnach będzie bezpieczne
 • Skrzyżowanie w Chojnach będzie bezpieczne
 • Skrzyżowanie w Chojnach będzie bezpieczne
 • Skrzyżowanie w Chojnach będzie bezpieczne
 • Skrzyżowanie w Chojnach będzie bezpieczne
 • Skrzyżowanie w Chojnach będzie bezpieczne
 • Skrzyżowanie w Chojnach będzie bezpieczne
 • Skrzyżowanie w Chojnach będzie bezpieczne
Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

 • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
 • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
 • Korzystamy z Google Maps
 • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.