Strona główna » Sport
30
gru
2020

Nowoczesne boisko piłkarskie pod dachem Gminy Łomża

To prawdopodobnie pierwszy tego typu obiekt w województwie podlaskim. W sali sportowej dawnego Gimnazjum Publicznego Gminy Łomża powstało nowoczesne boisko piłkarskie z bezpieczną dla zdrowia, sztuczną murawą bezzasypową IV generacji.

Inwestycję przeprowadziła Gmina Łomża, a z obiektu korzystać będzie Akademii Piłkarskiej Lider, z której przedstawicielami Wójt Gminy Piotr Kłys podpisał wieloletnią umowę najmu.

Tzw. „balon” czyli hala sportowa dawnego Gimnazjum Publicznego Gminy Łomża znajduje się w samym centrum miasta Łomży, tuż obok siedziby Urzędu Gminy Łomża. Po likwidacji gimnazjum obiekt nie był tak intensywnie eksploatowany jak wcześniej. Wymiana nawierzchni hali na nowoczesną murawę piłkarską bezzasypową IV generacji przyczyni się do ponownego wykorzystywania sali z pożytkiem przede wszystkim dla najmłodszych adeptów piłkarstwa, którzy będą mogli trenować w niej przez cały rok.
Piotr Kłys Wójt Gminy Łomża:
- Zależy nam, aby dzieci mogły ćwiczyć, aktywnie spędzać czas i rozwijać swoje umiejętności piłkarskie. Będzie to szczególnie ważne teraz, po godzinach spędzonych przed komputerami wykorzystywanymi do nauki zdalnej w szkołach – mówi Piotr Kłys, Wójt Gminy Łomża.

Wymiana nawierzchni dawnej Sali gimnastycznej kosztowała blisko 90 tys. zł. 29 grudnia 2020 r. komisja dokonała odbioru prac, a kilkadziesiąt minut później Wójt Piotr Kłys podpisał umowę z Akademią Piłkarskiej Lider, dla której sala ta stać się ma swoistą bazą w mieście i regionie na kilka najbliższych lat. Oprócz boiska do dyspozycji otrzymują także zaplecza: szatnie, łazienki, pokój trenerów, magazyn na sprzęt.
Marcin Trojanowski współzałożyciel i Prezes Zarządu Akademii Piłkarskiej Lider: - Dziękujemy Wójtowi Gminy Piotrowi Kłysowi oraz radzie Gminy Łomża za okazane zaufanie. Dzień podpisania umowy jest dla nas przełomowym momentem w naszej krótkiej historii. Daje nam komfort planowania, dzięki czemu możemy skupić się na rozwoju Akademii. Planujemy objąć naszym szkoleniem w większym niż dotychczas zakresie dzieci z Gminy Łomża – mówi Trojanowski.

Marcin Chojnowski współzałożyciel i Wiceprezes Zarządu Akademii Piłkarskiej Lider:
- W piramidzie szkoleniowej najważniejsza jest jej podstawa. Umowa podpisana z Gminą Łomża jest fundamentem rozwoju szkolenia oraz zapewnia nieograniczoną możliwość prowadzenia naborów najmłodszych adeptów futbolu – dodaje Chojnowski.

Dzięki zrealizowanej przez Gminę Łomża inwestycji młodzi adepci piłkarstwa będą mogli trenować cały rok na boisku piłkarskim bez konieczności wchodzenia na płaską nawierzchnię sali gimnastycznej w okresie zimowym.

  • Nowoczesne boisko piłkarskie pod dachem Gminy Łomża
  • Nowoczesne boisko piłkarskie pod dachem Gminy Łomża
  • Nowoczesne boisko piłkarskie pod dachem Gminy Łomża
  • Nowoczesne boisko piłkarskie pod dachem Gminy Łomża
Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.