Strona główna » Oświata, kultura, OSP
12
paź
2020

Terytorialsi z Białegostoku najlepsi w biegach przełajowych w Giełczynie

W sobotę w Giełczynie (powiat łomżyński) rozegrały się Mistrzostwa 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Biegach Przełajowych. Pierwsze miejsce zdobyła reprezentacja 11 batalionu lekkiej piechoty w Białymstoku wyprzedzając drużynę gospodarzy - 13 batalion lekkiej piechoty z kompanią saperów.

Na starcie zawodów stawiło się ponad 40 żołnierzy reprezentujących pododdziały 1PBOT z Białegostoku, Łomży, Hajnówki i Suwałk. Celem mistrzostw jest popularyzacja współzawodnictwa sportowego i nawyku samodzielnego kształtowania sprawności fizycznej.

Wystartowali zarówno zawodnicy, dla których był to debiut, jak też i Ci, którzy mają w swoim dorobku medale na szczeblu Wojsk Obrony Terytorialnej, a nawet Wojska Polskiego. Zawody składały się z dziewięciu konkurencji: siedmiu startów indywidualnych (na dystansach 3km oraz 8 km) oraz dwóch sztafet (4 x 2km oraz 4 x 1km).

Najlepsi zawodnicy będą reprezentować 1 Podlaską Brygadę OT na Mistrzostwach w Biegach Przełajowych WOT. W ubiegłym roku podlascy Terytorialsi zdobyli tam wicemistrzostwo.

Zawody w Giełczynie zorganizowali żołnierze 13 batalionu lekkiej piechoty z Łomży. Otrzymali przy tym wsparcie ze Starostwa Powiatowego w Łomży, Urzędu Gminy Łomża, Nadleśnictwa Łomża oraz OSP Konarzyce, OSP Podgórze i OSP Stare Kupiski.

Materiał i zdjęcia dzięki uprzejmości kpt. Łukasza Wilczewskiego - Oficera Prasowego 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej 

  • Terytorialsi z Białegostoku najlepsi w biegach przełajowych w Giełczynie
  • Terytorialsi z Białegostoku najlepsi w biegach przełajowych w Giełczynie
  • Terytorialsi z Białegostoku najlepsi w biegach przełajowych w Giełczynie
  • Terytorialsi z Białegostoku najlepsi w biegach przełajowych w Giełczynie
Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.