Strona główna » Dla mieszkańców
18
wrz
2020

Gmina przyjazna osobom starszym

„Miejsce przyjazne seniorom” - taki tytuł otrzymała Gmina Łomża za swoją politykę senioralną podczas II Łomżyńskiego Forum Seniora organizowanego przez Podlaską Federację Organizacji Pozarządowych oraz Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Łomży. Doceniona została Karta Seniora Gminy Łomża, z której od prawie roku korzystają mieszkańcy 60+. Co warto podkreślić, na terenie województwa podlaskiego nie ma innej gminy wiejskiej, w której funkcjonuje taka Karta.

- Jestem dumny, że nasze starania zostały dostrzeżone. Dedykuję tę nagrodę pracownikom Urzędu Gminy, Ośrodka Pomocy Społecznej, koordynatorom Klubów Seniora, dziękując jednocześnie za ich pracę. Od lat jako gmina z naszą polityką senioralną i rodzinną wpisujemy się w działania rządu RP, a przede wszystkim odpowiadamy na potrzeby naszych mieszkańców – mówi Piotr Kłys, wójt Gminy Łomża.

Ośrodek Pomocy Społecznej do tej pory wydał 156 Kart Seniora. Uprawnionych do jej odbioru jest 2 200 mieszkańców. 23 partnerów oferuje seniorom zniżki na m. in. usługi fryzjerskie, księgowe, bilety do kina, karnety na basen czy tańsze paliwo . Największą popularnością cieszą się te dwie ostatnie.

Poza wspomnianą już Kartą, na terenie gminy prężnie działają Kluby Seniora w Pniewie i Podgórzu. Uczestnicy aktywnie spędzają czas na wykonywaniu prac plastycznych, ćwiczeniach, tańcach czy nauce języków obcych i obsługi komputera. – Seniorzy odżyli dzięki zajęciom organizowanym przez koordynatorki klubów – komentuje Małgorzata Kozicka, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Łomża. – Są szczęśliwi, że mogą wyjść z domu, spotkać się z drugim człowiekiem, porozmawiać i podzielić się troskami dnia codziennego.

Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.