Strona główna » Oświata, kultura, OSP » Ośrodek Pomocy Społecznej
30
cze
2020

Rusza kolejna edycja Programu "Dobry start" - 300+ w Gminie Łomża

Już 1 lipca 2020 r. rusza kolejny nabór elektroniczny wniosków do Programu "Dobry start" popularnie zwanego 300+. W formie tradycyjnej wnioski można składać od 1 sierpnia 2020 r. Program przeznaczony jest na wyprawkę szkolną dla każdego uczącego się dziecka - niezależnie od dochodów.

Świadczenie przysługuje na uczące się dziecko w wieku od 7 lat (od rozpoczęcia pierwszej klasy szkoły podstawowej) do 20 lat, a w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami do 24 roku życia. Świadczenie przysługuje również uczniom szkół dla dorosłych i policealnych.

Złożenie wniosku o świadczenie „Dobry Start” w lipcu i sierpniu 2020r. to gwarancja wypłaty świadczenia nie później niż do 30 września 2020r.
W przypadku wniosków złożonych w kolejnych miesiącach gmina będzie miała maksymalnie 2 miesiące od dnia złożenia wniosku na jego rozpatrzenie i wypłatę świadczenia.

Realizatorem programu „Dobry Start” w imieniu Wójta będzie Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Łomża (II piętro). Wnioski będą przyjmowane przez osoby, które zajmują się świadczeniem 500+.

Ważne! Wniosek należy złożyć do 30 listopada 2020 r. Złożenie wniosku po upływie wyznaczonego terminie zostaje bez rozpatrzenia.

 

Źródło: 

https://www.gov.pl/web/rodzina/300-zl-na-wyprawke-szkolna-1-lipca-rusza-nabor-wnioskow-do-programu-dobry-start

Wzór wniosku:

https://www.gov.pl/web/rodzina/wzor-wniosku-o-swiadczenie-dobry-start

 

Osoby do kontaktu:

Emilia Wiktorzak

Urszula Parzych

Ewelina sikorska

86 216-64-13

Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.