Strona główna » Dla mieszkańców
21
lut
2020

Śmieci będą droższe

Od 1 kwietnia 2020 roku mieszkańcy gminy Łomża zapłacą więcej za śmieci. Podczas wczorajszej sesji Rada Gminy podjęła uchwałę wprowadzającą podwyżkę o ok. 1/3. Konieczność zmiany stawek podyktowana jest wyższymi kosztami zagospodarowania odpadami komunalnymi po ostatnim przetargu.

Po przeprowadzonym postępowaniu przetargowym w połowie grudnia 2019 r., gmina podpisała z podmiotem, który złożył najniższą ofertę, nową umowę na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych. Ze styczniowej faktury za usługę odbioru odpadów, jak również na podstawie kalkulacji kosztów, wynika że w roku 2020 dochód z opłat za gospodarowanie odpadami nie pokryje poniesionych kosztów związanych z systemem gospodarki odpadami komunalnymi. Na koszty funkcjonowania systemu składają się: odbieranie, transport, zbieranie odzysk i unieszkodliwianie odpadów komunalnych, utrzymanie punktów selektywnego zbierania odpadów komunalnych, obsługa administracyjna systemu i edukacja ekologiczna w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami.

W gminie Łomża opłata za śmieci wnoszona jest od gospodarstwa, z uwzględnieniem liczby osób w nim mieszkających. W zamian za opłatę gmina Łomża oferuje swoim mieszkańcom szeroki wachlarz usług. Odbiór odpadów resztkowych odbywa się dwa razy w miesiącu, odbiór tworzyw sztucznych, bioodpadów i szkła – raz w miesiącu i papieru raz na dwa miesiące. Dodatkowo Zakład Usług Komunalnych dwa razy w roku organizuje odbiór odpadów problemowych bezpośrednio z nieruchomości, a przez cały rok przyjmowane są one w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych.

Stawki opłat za śmieci od 1 kwietnia 2020 r.

 śmieci nowa tabelka.PNG

Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.