Strona główna » Inwestycje
2
paź
2019

Mieszkańcy żądają remontu skrzyżowania

Mieszkańcy miejscowości Chojny Młode i Stare Chojny poinformowali wójta Gminy Łomża o zamiarze zorganizowania w najbliższy piątek, 4 października 2019 r. zgromadzenia na skrzyżowaniu drogi krajowej 61 oraz trzech dróg powiatowych 1946B, 1912B, 1913B. Wiązało się to będzie z blokadą drogi krajowej i utrudnieniami w ruchu.

Skrzyżowanie drogi krajowej nr 61 w Chojnach Młodych z drogami powiatowymi prowadzącymi do Nowogrodu (1912B), Starych Chojn (1913B) i Śniadowa (1946B) to jedno z najbardziej niebezpiecznych miejsc na drogach na terenie gminy Łomża.

DK61 to droga o największym natężeniu ruchu w regionie. Według ostatniego pomiaru ruchu z 2015 roku GRP 2015 na odcinku DK 61 Miastkowo – Łomża notowano 7715 pojazdów na dobę. Blisko 2500 z nich to samochody dostawcze i ciężarowe. Przecinające w Chojnach Młodych DK 61 drogi powiatowe 1912B i 1946B coraz częściej wykorzystywane są jako objazd Łomży przez kierowców jadących z Warszawy w kierunku Mazur i z powrotem. To sprawia, że także „poprzeczny” ruch na skrzyżowaniu jest bardzo duży.

Sytuację drogową w Chojnach Młodych komplikują zlokalizowane po obu stronach drogi krajowej przystanki autobusowe i brak wyznaczonego przejścia dla pieszych przez DK 61. Dodatkowo w sąsiedztwie skrzyżowania DK 61 z 1912B i 1946B znajduje się stacja paliw i bar ze zjazdami bezpośrednio z DK 61.

To wszystko sprawia, że w Chojnach Młodych często dochodzi do zdarzeń drogowy, także śmiertelnych wypadków. Władze Gminy Łomża, Powiatu Łomżyńskiego i Województwa Podlaskiego zwracały uwagę decydentów na grożące kierowcom i pieszym niebezpieczeństwa w obrębie skrzyżowania DK61 z drogami powiatowymi 1912B i 1946B. Póki co te apele są bezskuteczne.

Mieszkańcy miejscowości Chojny Młode i Stare Chojny organizując zgromadzenie połączone z blokadą drogi krajowej nr 61, chcą domagać się pilnej przebudowy niebezpiecznego skrzyżowania.

Władze gminy Łomża – wójt i radni gminy – podzielając determinację mieszkańców zabiegających o realizację koniecznej inwestycji przez Generalna Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad o. w Białymstoku, informują kierowców o możliwych w piątek w godzinach 13.00 – 16.00 dużych utrudnieniach w ruchu przez Chojny Młode na drodze krajowej nr 61 Łomża – Ostrołęka oraz drogach powiatowych 1912B Chojny Młode - Nowogród i 1946B Chojny Młode – Śniadowo.

Zdjęcie: www.mylomza.pl (autor: Piotr Barbachowski)

Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.