Strona główna » Inwestycje
1
paź
2019

Powstaną nowe drogi w Starych Kupiskach i Zawadach

Ponad 2 mln 300 tysięcy złotych trafi do gminy Łomża na budowę ul. Janowskiej w Starych Kupiskach oraz ul. Konarskiej i Bocznej w Zawadach. Środki finansowe pochodzą z Funduszu Dróg Samorządowych. Symboliczne wręczenie promes przez Wojewodę Podlaskiego Bohdana Paszkowskiego odbyło się 30 września 2019 r. w budynku Starostwa Powiatowego w Łomży.

Gmina Łomża na ul. Janowskiej w Starych Kupiskach planuje wybudować jezdnię z kostki betonowej o szer. 6 m. i chodniki z kostki betonowej na odcinku 466 m. Wykonane zostaną pobocza o nawierzchni gruntowo-żwirowej wraz z wykonaniem zjazdów na posesje oraz budową sieci teletechnicznej i odwodnieniem projektowanej ulicy, kanału deszczowego wraz z wpustami ulicznymi i przykanalikami. Całkowity koszt projektu wynosi 873 672,48 zł, a 60% dofinansowanie – 524 203,48 zł.

Projekt ul. Konarskiej i Bocznej w Zawadach obejmuje poszerzenie i utwardzenie jezdni kostką brukową na odcinku o długości 756,93 m (łącznie), budowę odwodnienia (kanalizacji deszczowej), roboty elektryczne, zastosowanie energooszczędnego oświetlenia drogowego, utwardzenie poboczy, poprawę oznakowania drogowego oraz zainstalowanie dwóch progów zwalniających i nadzór inwestorski. Przewidywany koszt projektu to 3 142 520,91 zł. Koszty kwalifikowalne wynoszą 2 977 611,14 zł, natomiast niekwalifikowalne - 164 909,77 zł. Dofinansowanie 60% kosztów kwalifikowalnych daje kwotę 1 786 566,68 zł.

Zdjęcie: www.mylomza.pl

  • Powstaną nowe drogi w Starych Kupiskach i Zawadach
Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.