Strona główna » Aktualności
28
sie
2019

Nasi przedstawiciele w Radzie Powiatowej Podlaskiej Izby Rolniczej

Dwóch przedstawicieli naszej gminy zostało wybranych do Rady Powiatowej Podlaskiej Izby Rolniczej. Izba rolnicza to instytucja samorządu gospodarczego reprezentująca interesy rolników, producentów rolnych, osób prowadzących gospodarstwa rolne.

Izb rolniczych jest w Polsce 16, tyle ile województw. Do izby należy z mocy prawa każdy, kto opłaca gruntowy podatek rolny, płaci PIT z działów specjalnych produkcji rolnej lub ma wkład gruntowy w rolniczej spółdzielni produkcyjnej. Organami izb rolniczych są: walne gromadzenie, zarząd, komisja rewizyjna i rady powiatowe. W skład rad powiatowych wchodzą osoby wyłonione w wyborach. W każdej gminie danego powiatu wyłania się w ten sposób jednego lub dwóch członków rady (zależnie od powierzchni użytków rolnych w danej gminie).

Tak jak w poprzedniej kadencji przedstawicielami gminy Łomża w Radzie Powiatowej w Łomży będą Mieczysław Kaliściak z Rybna i Radosław Jasiński z Giełczyna, którzy będą pełnili tę funkcję przez kolejne cztery lata. Istotną zmianą podczas tegorocznych wyborów, które odbyły się 28 lipca, było to, że jeśli w okręgu dwumandatowym było tylko dwóch kandydatów, wybory nie były przeprowadzane. Taka sytuacja miała miejsce w gminie Łomża.

Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.