Strona główna » Oświata, kultura, OSP » Ośrodek Pomocy Społecznej
26
lip
2019

900 dzieci z nowym 500+

700 wniosków o świadczenia 500+ i 300+ wpłynęło dotychczas do Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Łomża od pierwszego dnia obowiązywania rozszerzonego programy „Rodzina 500 plus”. Pierwsze wypłaty są już na kontach naszych mieszkańców, a dla 900 dzieci pieniądze wpłyną po raz pierwszy.

Od 1 lipca ruszył rozszerzony program “Rodzina 500 plus”, który zakłada przyznanie świadczenia wszystkim dzieciom do 18 lat, bez względu na dochód osiągany przez rodzinę. Od tego dnia możliwe jest składanie wniosków o świadczenie drogą elektroniczną. Od 1 sierpnia będzie to możliwe także w formie tradycyjnej – papierowej.

Na chwilę obecną ponad 450 rodzin złożyło elektroniczne wnioski na świadczenie wychowawcze oraz 250 na jednorazową wyprawkę szkolną. W lipcu z Programu „Rodzina 500+” świadczenie otrzymało 48 dzieci na kwotę 24 tys. zł, natomiast z Programu „Dobry Start” skorzystała już 55 dzieci na łączną kwotę 16,5 tys. zł.

- Z przeprowadzonej analizy wynika, że dzięki zniesieniu kryterium dochodowego w Programie „Rodzina 500+” w Gminie Łomża w nowym okresie zasiłkowym skorzysta o 900 dzieci więcej niż dotychczas. Na dzień realizacji świadczeń do OPS wpłynęło około 50% prognozowanej ilości wniosków – szacuje Kierownik OPS Gminy Łomża Małgorzata Kozicka.

- Konsekwentnie staramy się, aby mieszkańcy naszej gminy mogli jak najszybciej skorzystać z rządowych programów wspierających rodziny, zwłaszcza teraz, w okresie wakacyjnym i poprzedzającym nowy rok szkolny – podsumowuje Wójt Piotr Kłys. – Na co dzień stykamy się z dowodami realnych korzyści, jakie płyną dla dzieci z dodatkowych środków na te bardziej i mniej podstawowe potrzeby, również takie, które dotychczas były nieosiągalne – dodaje wójt.

Wszystkie osoby, które jeszcze nie złożyły wniosku o świadczenie wychowawcze mogą to zrobić do 31 października 2019 r. drogą elektroniczną, bądź tradycyjnie odwiedzając Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Łomża pok. Nr 17 i 17A.

  • 900 dzieci z nowym 500+
Wiadomość opublikowana przez: Administrator
Tematy pokrewne (tagi): 300, 500, dobry start, rodzina, świadczenia,

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.