Strona główna » Dla mieszkańców
30
maj
2019

ZASADY ZGŁASZANIA SZKÓD I WYPŁACANIA ZASIŁKÓW

Autor treści: Ewelina Żebrowska
W związku z okresem trudnej sytuacji hydrologiczno-meteorologicznej w Gminie, która powoduje wiele strat, przypominamy zasady zgłaszania szkód i wypłacania zasiłków (w załączeniu broszury informacyjne)

Dla rodzin i osób samotnie gospodarujących, które w wyniku klęski żywiołowej poniosły straty w gospodarstwach domowych i znalazły się w szczególnie trudnej sytuacji życiowej, w której nie mogą zaspokoić niezbędnych porzeb bytowych, przewidziana jest pomoc finansowa, realizowana w ramach zadania z zakresu administracji rządowej.

Jednocześnie każda rodzina i osoba, która znalazła się w trudnej sytuacji życiowej ma prawo do różnych form pomocy społecznej. Również Zarząd Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych uruchamia program "Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu".

W załaczeniu znajdziecie Państwo broszury informacyjne dla JST dotyczące wytycznych, zasad oraz procedur postępowania w przypadku wystąpienie zdarzeń klęsowych. Wnioski dotyczące strat w rolnictwie przyjmuje Wójt, który następnie występuje do Wojewody o powołanie komisji do oszacownia strat i potwierdzenie protokołów dla poszkodowanych gospodarstw - w ten sposób uruchamiana jest dalsza procedura.

Wiadomość opublikowana przez: Administrator
Tematy pokrewne (tagi): odszkodowania, procedury, wnioski, zasiłki,

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.