Strona główna » Dla mieszkańców
20
lut
2019

Mieszkańcy gminy zainteresowani gazem ziemnym

Szczelnie wypełniona sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej w Konarzycach była miejscem spotkania w sprawie możliwości rozwoju sieci gazowej na terenie naszej gminy. Konferencja zorganizowana przez Wójta Gminy Łomża była wynikiem badania ankietowego prowadzonego od maja ubiegłego roku w celu oszacowania zapotrzebowania na gaz ziemny wśród mieszkańców. Na spotkanie zostali zaproszeni goście: Agnieszka Banel – doradca ds. Rozwoju Rynku Polskiej Spółki Gazownictwa sp. z o. o. oraz Daniel Płoński – doradca energetyczny z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku.

Spotkanie otworzył Wójt Gminy Łomża – Piotr Kłys, wskazując na działania gminy związane z ochroną środowiska oraz przedstawiając dane statystyczne wynikające z przeprowadzonego badania ankietowego.
Agnieszka Banel w wyczerpującej wypowiedzi poinformowała mieszkańców o procedurach przyłączenia do sieci gazowej oraz kosztach z tym związanych. Wszelkie informacje na temat przyłączenia do sieci gazowej dostępne są na stronie internetowej dystrybutora pod adresem https://www.psgaz.pl/przylaczenie-do-sieci-gazowej1.
W trakcie spotkania ustalono, że mieszkańcy Starych Kupisk oraz Konarzyc zainteresowani przyłączeniem do sieci gazowej, z uwagi na największą ilość dostarczonych ankiet, powinni złożyć stosowne wnioski w siedzibie Łomżyńskiej Gazowni mieszczącej się przy ulicy Przemysłowej 4 w Łomży do dnia 8 marca 2019 r.. Na podstawie zebranych wniosków Polska Spółka Gazownictwa obliczy opłacalność inwestycji i w razie pozytywnej oceny ekonomicznej rozpocznie proces inwestycyjny. Wnioski wraz ze wzorem wypełnienia można pobrać ze strony https://www.psgaz.pl/wniosek-warunki-przylaczenia-do-sieci-gazowej. Mieszkańcy pozostałych miejscowości w dalszym ciągu mogą składać ankiety w Urzędzie Gminy Łomża lub w siedzibie Łomżyńskiej Gazowni.
Następnie Daniel Płoński przekazał informacje o możliwości uzyskania dofinansowania z programu Czyste Powietrze na budowę przyłącza wewnętrznego tj. instalacji od skrzynki gazowej do odbiornika, oraz wymianę kotła. Maksymalne koszty kwalifikowalne budowy przyłącza, od których liczone jest dofinansowanie, wynoszą 5 000,00 zł, zaś wymiany kotła na gazowy 15 000,00 zł, przy czym kocioł musi spełniać parametry określone w programie tj. kocioł kondensacyjny min. klasy energetycznej A. Informacje dotyczące programu Czyste Powietrze dostępne są na stronie internetowej https://portal.wfosigw.bialystok.pl/strona-glowna-programu.

 • Mieszkańcy gminy zainteresowani gazem ziemnym
 • Mieszkańcy gminy zainteresowani gazem ziemnym
 • Mieszkańcy gminy zainteresowani gazem ziemnym
 • Mieszkańcy gminy zainteresowani gazem ziemnym
 • Mieszkańcy gminy zainteresowani gazem ziemnym
 • Mieszkańcy gminy zainteresowani gazem ziemnym
 • Mieszkańcy gminy zainteresowani gazem ziemnym
Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

 • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
 • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
 • Korzystamy z Google Maps
 • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.