Strona główna » Oświata, kultura, OSP » Szkoły Podstawowe
11
sty
2019

"Aktywna Tablica" w szkołach Gminy Łomża

Szkoły Podstawowe w Podgórzu i Jarnutach wzbogaciły się o nowe urządzenia wspierające pracę dydaktyczną. Było to możliwe dzięki dotacji uzyskanej z budżetu państwa w łącznej kwocie 28 000 zł w ramach Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych – „Aktywna Tablica”.

Szkoły otrzymały po 17 000 zł dotacji, w tym 14 000 zł  z budżetu państwa i 3 500 zł z budżetu gminy, co umożliwiło zakup i instalację dwóch nowoczesnych monitorów interaktywnych dla każdej z tych placówek. Stanowią one wyposażenie dwóch sal dydaktycznych w każdej z tych szkół i są z dużym zaangażowaniem wykorzystywane przez kadrę pedagogiczną i uczniów. 

 

Dzięki tym urządzeniom nauczyciele uzyskali doskonałe narzędzia w pracy dydaktycznej i wychowawczej, zaś uczniowie chętnie korzystają z ćwiczeń interaktywnych, testów, programów i gier edukacyjnych oraz tworzą animacje i prezentacje.

- Nasze gminne placówki oświatowe są sukcesywnie doposażane w coraz nowoczesniejszy sprzęt, który może uatrakcyjnić zajęcia dydaktyczne i tym samym ułatwić zdobywanie wiedzy przez uczniów - mówi Wójt Piotr Kłys. - Szczególnie cieszy fakt, że pomoce nie po raz pierwszy są zakupowane z udziałem środków zewnętrznych - dodaje.

Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.