Strona główna » Dla mieszkańców
2
sty
2019

Gmina Łomża wciąż rośnie

Rok 2018 był czasem intensywnego rozwoju i ciężkiej pracy. W nowy 2019 rok Gmina Łomża wchodzi optymistycznie – z nowymi celami, wyzwaniami, a obok tego, z dodatnim przyrostem naturalnym i większą ilością mieszkańców. Może to cieszyć, szczególnie wobec ogólnokrajowej tendencji wyludniania terenów wiejskich jaką obserwujemy od wielu lat.

Według danych Urzędu Stanu Cywilnego Gminy Łomża w roku 2018 na świat przyszło 110 dzieci, w tym 59 chłopców i 51 dziewczynek. Dla małych mieszkańców naszej gminy rodzice najchętniej wybierali imiona dla chłopców takie jak: Mikołaj, Piotr, Krzysztof i Gabriel, a dla dziewczynek: Zuzanna, Amelia, Aleksandra, Anna, Lena i Iga. Liczba urodzeń przewyższa o 19 liczbę zgonów jaką USC zarejestrowało w ubiegłym roku.

W roku 2018 liczba zameldowanych mieszkańców w gminie Łomża przekroczyła 11 tys. i wynosi dokładnie 11 123 wobec 10 995 na koniec roku 2017. Na przełomie roku przybyło łącznie 128 mieszkańców i taka tendencja utrzymuje się od kilku lat.

Z pozostałych statystyk prowadzonych przez USC wynika, że w roku 2018 32 pary zdecydowały się na zawarcie związku małżeńskiego, natomiast 14 małżeństw zakończyło się rozwodem.

FOTO: pixabay.com

Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.