Strona główna » Aktualności
19
gru
2018

Wesołych Świąt!

„Jest taki zmierzch wśród grudniowych, szarych dni, kiedy w noc, gwiazda lśni. Wigilii czas każe nam u stołu stać łamać chleb, razem trwać.”

Spotkanie opłatkowe, które odbyło się w świetlicy w Giełczynie było okazją nie tylko do złożenia życzeń Bożonarodzeniowych, ale również do podsumowań i planów na Nowy Rok.

„Mija kolejny rok naszego życia samorządowego. To czas pełen wielu wrażeń, które pozostaną w pamięci na wiele lat. To rok wielkich rocznic dla nas Polaków i członków wpólnoty mieszkańców Gminy Łomża. W duchu patriotycznego uniesienia przeżywaliśmy stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Z dumą zaakcentowaliśmy obchody 45-lecia naszego samorządu, nadając przy tej okazji nowe insygnia, które stanowią o naszych korzeniach, naszej tysiącletniej tradycji. Przeżywaliśmy też piękne jubileusze szkół podstawowych: 95lecia w Podgórzu i 100lecia w Konarzycach. Byliśmy świadkami i uczestnikami wielu cennych inicjatyw o charakterze patriotycznym, historycznym, kulturalnym, edukacyjnym, integracyjnym. Inicjatyw, których trud organizacji podejmowały ochoczo społeczności szkolne, oraz nasze placówki kulturalne – GOK i Biblioteka. Z wielkim wzruszeniem myślę jak wiele nam udało się zrobić.
Ducha zespołu bardzo silnie można było odczuć przez cały rok we wszystkich jednostkach organizacyjnych Gminy Łomża. Wszędzie tam, gdzie realizowaliśmy codzienną służbę dla mieszkańców. W Urzędzie Gminy, Ośrodku Pomocy Społecznej, Zarządzie Ekonomicznym Szkół czy Zakładzie Usług Komunalnych codziennie pracował zespół gotowy jak najlepiej realizować swoje zadania.
Zadań tych było dużo. To niezawodna obsługa programów prorodzinnych – Karty Dużej Ro-dziny, 500+, 300+ Dobry Start. To zarządzanie finansami bieżącymi naszej oświaty, w taki sposób, by nauczyciele mieli na czas wypłacone pensje, a szkoły były dobrze przygotowane do świadczenia dobrej oferty edukacyjnej, dostosowanej do wymogów generalnej reformy edukacyjnej. To interwencyjna, ale bardzo absorbująca obsługa wniosków powodziowych i suszowych. To mrówcza praca skutkująca tysiącami decyzji w zakresie obsługi opłat i podatków, wypłacania akcyzy, wydawania warunków zabudowy, różnych zaświadczeń i zgód, itd. To nieustanne czuwanie nad naszym bezpieczeństwem przez druhów strażaków ochotników. To w końcu realizacja ponad setki zadań inwestycyjnych w celu podniesienia jakości życia i bezpieczeństwa mieszkańców. To wielkie inwestycje drogowe, wodno-kanalizacyjne, budowa nowej biblioteki, budowanie infrastruktury sportowo rekreacyjnej, remont GOKu, czy zakup wozu strażackiego. To też zadania mniejsze, ale niemniej potrzebne – utwardzanie poboczy, układanie chodników, budowanie oświetlenia ulicznego, wycinka drzew, żwirowanie dróg. To także nasza kreatywność i skuteczność w pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych na realizację wszystkich potrzeb. Od zakupu książek i zajęć na basenie dla najmłodszych, przez budowę dróg, aż do skomplikowanego wielomilionowego wniosku na budowę Sali sportowej w Jarnutach.
W tym zespole samorządowej wspólnoty ważną rolę pełnią sołtysi i radni. To dzięki zaanga-żowaniu tych lokalnych liderów wiele spraw nabierało właściwego tempa i nierzadko właściwego światła.
W tym roku mieliśmy kolejne ważne wydarzenie – wybory samorządowe. My, wspólnota mieszkańców Gminy Łomża, wybraliśmy władze samorządowe na nową 5-cioletnią kadencję. Duch zespołu tej wspólnoty czujemy dzięki wysokiej frekwencji i bardzo silnemu mandatowi zaufania udzielonemu mnie i radnym gminnym.
Gmina Łomża nie jest samotną wyspą na bezkresnym oceanie. Funkcjonujemy w konkretnej rzeczywistości, tu i teraz. Śmiało do naszego zespołu możemy zaliczyć ambasadorów naszej wspólnoty – to zaprzyjaźnieni i zaangażowani parlamentarzyści, przedstawiciele administracji rządowej, duchowni, samorządowcy wojewódzcy i powiatowi, szefowie instytucji publicznych i właściciele firm. Odczuwaliśmy ich życzliwość przez cały rok.
Szanowni Państwo, dziś ten duch zespołu zgromadził nas przy wigilijnym stole. Patrząc sobie głęboko w oczy, trzymając w ręku biały opłatek czujemy się nie tylko zespołem, nie tylko wspólnotą Gminy Łomża, ale gminną rodziną. Jak w rodzinie jesteśmy ze sobą na dobre i na złe. Razem świętu-jemy, razem płaczemy, razem dziś zasiadamy do stołu świątecznego”.
Piotr Kłys, Wójt Gminy Łomża

W uroczystości wzięli udział m.in.: Jego Ekscelencja - Ksiądz Biskup Janusz Stepnowski, posłowie na Sejm RP – Bernadeta Krynicka, radni Sejmiku Województwa Podlaskiego – wicemarszałek Marek Olbryś i Marek Komorowski – wiceprzewodniczący sejmiku, z-ca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Łomży - Grzegorz Wilczyński, Komendant Miejskiej Policji w Łomży - Marek Sienkiewicz, Naczelnik Urzędu Celnego w Łomży - Joanna Tatko, kpt. Karol Kurowski z Warsztatów Technicznych Łomża, Prorektor Sylwia Chojnowska PWSiP w Łomży, Nadleśniczy Nadleśnictwa Łomża –Dariusz Godlewski, duchowni, strażacy OSP, dyrektorzy jednostek organizacyjnych gminy, radni i sołtysi oraz pracownicy Urzędu Gminy i jednostek. Rolę gospodarzy pełnili: Wójt Gminy Łomża – Piotr Kłys oraz Przewodniczący Rady Gminy - Sławomir Zacharczyk, którzy wszystkim przybyłym złożyli życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Do życzeń dołączyli się także posłowie oraz Ks. Bp Stepnowski.

W świąteczny nastrój przybyłych gości wprowadziła Kapela Kurpiowska Gminy Łomża, która wykonała znane kolędy i pastorałki.

 • Wesołych Świąt!
 • Wesołych Świąt!
 • Wesołych Świąt!
 • Wesołych Świąt!
 • Wesołych Świąt!
 • Wesołych Świąt!
 • Wesołych Świąt!
 • Wesołych Świąt!
 • Wesołych Świąt!
 • Wesołych Świąt!
 • Wesołych Świąt!
 • Wesołych Świąt!
 • Wesołych Świąt!
 • Wesołych Świąt!
 • Wesołych Świąt!
 • Wesołych Świąt!
 • Wesołych Świąt!
 • Wesołych Świąt!
 • Wesołych Świąt!
 • Wesołych Świąt!
Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

 • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
 • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
 • Korzystamy z Google Maps
 • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.