Strona główna » Oświata, kultura, OSP » Ośrodek Pomocy Społecznej
21
lis
2018

Dzień Pracownika Socjalnego

Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej gminy Łomża podtrzymując wieloletnią tradycję świętowania spotkali się z władzami gminy przy słodkim poczęstunku. Na początku były życzenia, następnie drobne upominki jak również gratyfikacje finansowe za tak ciężką i odpowiedzialna pracę. Co prawda żadne gratyfikacje nie rekompensują tego z czym na codzień spotyka się pracownik socjalny, jak również osoby pracujące na rzecz drugiego człowieka, ale są miłym ….

"Otwórz szeroko oczy i rozejrzyj się

czy ktoś nie potrzebuję trochę czasu, trochę uwagi.

Może jest to człowiek samotny albo zgorzkniały,

albo chory, albo niedołęzny.

Może starzec, a może dziecko.

Nie pomiń okazji, gdy możesz coś z siebie ludziom ofiarować jako człowiek."

- Albert Schweitzer

 

Pracownik socjalny to zawód, w którego zakresie leży działalność w środowiskach społecznych, w których znajdują się ludzie wymagający pomocy w usamodzielnieniu. Rola pracownika socjalnego polega na opiece nad potrzebującymi i organizowaniu im pomocy, udzielaniu porad, kierowaniu do właściwych instytucji. Mówiąc krótko: pracownik socjalny niesie pomoc tym ludziom, którzy znajdują się w trudnych sytuacjach życiowych, nie tylko związanych z problemami materialnymi. Pracownik socjalny zapewnia swoim podopiecznym podstawowe warunki do życia: organizuje im pomoc finansową, rzeczową, a także psychiczną. Praca jest trudna i wymagająca. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze.

 W tym szczególnym Dniu życzymy wszystkim pracownikom socjalnym, aby nie zgasła w nich empatia, bezinteresowność w pomaganiu oraz dobro, bo tylko pracownik socjalny wie, ile kosztuje pomaganie innym i to często w warunkach, których nikt inny by się nie podjął.

Życzymy byście nie bali się walczyć o swoje  tak mocno jak każdego dnia walczycie o sprawy innych. Dziękuję za zaangażowanie w codzienną pracę z drugim człowiekiem.

Małgorzata Kozicka, Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Łomża

 

 

  • Dzień Pracownika Socjalnego
  • Dzień Pracownika Socjalnego
  • Dzień Pracownika Socjalnego
  • Dzień Pracownika Socjalnego
Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.