Strona główna » Inwestycje
19
paź
2018

Przetarg na przebudowę drogi w Starych Kupiskach

Urząd Gminy Łomża ogłosił przetarg na przebudowę ulicy Armii Krajowej we wsi Stare Kupiski.

Od kilku lat wiadomo, że ulica Armii Krajowej w Starych Kupiskach jest w bardzo złym stanie. Dlatego już na początku kadencji w 2015 roku Wójt Gminy Łomża Piotr Kłys zlecił opracowanie dokumentacji na budowę tej drogi. Część pracy w tym kierunku została już wykonana – ze środków gminnych przebudowano pierwszy odcinek drogi oraz wykupiono grunty konieczne do dalszych prac.

Do 15 września Gmina Łomża złożyła wniosek o dofinansowanie na konkurs „Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. Aktualnie trwa jego ocena, a niebawem przedstawiona zostanie lista rankingowa.

- Liczymy na 50% wkład rządu polskiego, gdyż bez udziału środków zewnętrznych nie jesteśmy w stanie tej budowy udźwignąć. Już po raz trzeci składamy wniosek na dofinansowanie drogi w Starych Kupiskach. Uważam, że jest to strategiczna inwestycja dla tej części gminy – nie tylko ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców, ale również dlatego, że wspomniana droga stanowi małą obwodnicę Łomży, ponieważ łączy drogę krajową Łomża-Ostrołęka z drogą wojewódzką Łomża-Nowogród – podkreśla Piotr Kłys.

W ramach inwestycji przewidywane są prace rozbiórkowe istniejącej infrastruktury drogowej, tj. nawierzchni wykonanej z płyt betonowych, obrzeży i krawężników betonowych oraz istniejących przepustów pod zjazdami. Wykonana ma zostać również jezdna z kostki betonowej wraz z chodnikami oraz zjazdami na posesje z kostki betonowej polbruk.  Dodatkowo zakres prac dotyczy zamontowania progów zwalniających, budowy kanału deszczowego, odwodnienia korpusu drogowego poprzez przebudowę istniejącego przepustu drogowego.

Prace mają obejmować także oświetlenie uliczne, które wykonane  będzie w energooszczędnej technologii LED. W etapie robót niezbędne będzie przebudowanie istniejącego wodociągu oraz przebudowa linii energetycznej i telekomunikacyjnej.

Przedmiotowa inwestycja przyczyni się w znacznym stopniu do poprawy bezpieczeństwa oraz podniesie komfort użytkowania ulicy Armii Krajowej we wsi Stare Kupiski. Nowa, energooszczędna  instalacja oświetlenia pozwoli na zminimalizowanie kosztów ponoszonych przez Gminę Łomża na energię elektryczną oraz obsługę przestarzałych opraw sodowych, które ulegają częstym awariom. Podniesie również poziom bezpieczeństwa zarówno na przebudowanej drodze jak i nowopowstałym ciągu pieszym.

 

20 listopada nastąpi otwarcie ofert przetargowych. Planowany termin zakończenia inwestycji datuje się na dzień 30 września 2019 r.

Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.