Strona główna » Oświata, kultura, OSP » Ośrodek Pomocy Społecznej
19
paź
2018

Przyznano pierwsze świadczenia w programie "Rodzina 500+"

Po raz trzeci od startu programu „Rodzina 500 +” mieszkańcy Gminy Łomża, którzy jako pierwsi złożyli wniosek o przyznanie świadczenia wychowawczego otrzymali na nowy okres świadczeniowy, który zaczął się z dniem 1 października 2018r.(okres zasiłkowy 2018/2019) już w dniu 10 października przyznane świadczenie.

Według   szacunkowych obliczeń do pobierania tego świadczenia w Gminie Łomża uprawnionych jest około 1500 dzieci do 18 roku życia.

Dzięki sprawnemu przyjmowaniu wniosków i ich rozpatrywaniu już 10 października na konta 300 rodzin trafiło 185 182.24 zł., świadczenie wychowawcze dostało 373 dzieci. Kolejna wypłata planowana jest do 30 października dla osób, które złożyły wniosek w sierpniu 2018r. i będą mieli zachowaną ciągłość w wypłacie w. w świadczenia.

Na  dzień 15 października 2018r.  Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Łomża przyjął około 780 wniosków ( dla 1200 uprawnionych dzieci), z czego wydaliśmy już 340 decyzji na łączną kwotę 281 792,64 zł.  

Wszystkie osoby, które jeszcze nie złożyły wniosku o świadczenie wychowawcze mogą to zrobić do 31 października 2018 r.

Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.