Strona główna » Dla mieszkańców » Komunikaty
14
wrz
2018

Jesienna akcja szczepienia lisów

W sobotę, 15 września, w województwie podlaskim rozpocznie się jesienna akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Przynęta, zawierająca szczepionkę ma postać małych brunatnych krążków o zapachu zepsutej ryby. Akcja będzie prowadzona metodą zrzutów z samolotów i potrwa do środy, 19 września.

Szczepionki zostaną wyrzucone z samolotów na obszarze województwa - obszary leśne i wszystkie miejsca bytowania lisów wolno żyjących, z wyłączeniem zbiorników wodnych, terenów zamieszkałych i zurbanizowanych.

Szczepionka nie jest szkodliwa dla zwierząt domowych i innych zwierząt wolno żyjących, jednak po wyłożeniu przynęt przez okres 14 dni należy ograniczyć przemieszczanie się zwierząt domowych na terenach objętych akcją zwalczania wścieklizny.

Jeśli szczepionka znajdująca się wewnątrz przynęty dostałaby się na błony śluzowe lub uszkodzony naskórek człowieka dla zachowania ostrożności należy takie miejsce dokładnie przemyć wodą z mydłem i zgłosić się do lekarza. 

 

Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.