Strona główna » Inwestycje
28
sie
2018

Przetarg na budowę nowoczesnej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Jarnutach

Kolejny etap przybliżający społeczność Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Jarnutach do posiadania sali gimnastycznej został zakończony. Wójt Gminy Łomża ogłosił przetarg na realizację oczekiwanej inwestycji, określając termin jej zakończenia do 14.08.2020 r. Znaczny udział – bo aż 70% w kosztach realizacja zadania będzie mało Ministerstwo Sportu i Turystyki, do którego złożony został stosowny wniosek. Gmina oczekuje na ostateczną decyzję w sprawie przydziału środków i od ich utrzymania uzależnione jest podpisanie umowy z przyszłym wykonawcą Sali.

Sala gimnastyczna będzie obiektem samodzielnym, ogólnodostępnym, wykorzystywanym do prowadzenia zajęć wychowania fizycznego w ramach godzin lekcyjnych oraz zajęć pozalekcyjnych takich jak: SKS, zajęcia rekreacyjne, treningi UKS, rozgrywki, itp.  Projektowany obiekt będzie można dodatkowo wykorzystać do organizacji imprez o charakterze rekreacyjnym, widowiskowo-estradowych oraz organizacji wystaw okolicznościowych dla całej społeczności Gminy Łomża.

W budynku zaprojektowano piwnicę wraz z kotłownią, składem opału i pomieszczeniami gospodarczymi oraz parter, w którego skład wchodzą m.in.: sala gimnastyczna, dwie szatnie z umywalkami i natryskami, magazyn, wc oraz pomieszczeniami gospodarczymi. Budynek ma mieć wymiary: 38,62 m x 21,18 m, a jego wysokość to 8,10 m.

Podstawowy zakres robót obejmuje wykonanie instalacji sanitarnych, elektrycznych i teletechnicznych, roboty konstrukcyjne (fundamenty, ściany, więźba), budowę dachu wraz ze  stolarką okienną i drzwiową  oraz roboty wykończeniowe (elewacje zewnętrzne, wykończenia wewnątrz). Dodatkowo zbudowany ma zostać dojazd wraz z chodnikami. W ramach prac przebudowana będzie część budynku szkolnego w celu połączenia go z salą gimnastyczną. Sala gimnastyczna zostanie wyposażona w ławeczki i drabinki gimnastyczne oraz niezbędne wyposażenia do gier zespołowych. Ze względu na położenie istniejącego placu zabaw na terenie przeznaczonym pod budowę sali gimnastycznej, zaplanowano jego przeniesienie w inne miejsce na tej samej nieruchomości.

Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, pozwalając im na korzystanie z przyszkolnej infrastruktury sportowej. Z myślą o osobach niepełnosprawnych przewidziano również salę do ćwiczeń gimnastyczno–ruchowych zlokalizowaną na poziomie parteru.

Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.