Strona główna » Dla mieszkańców » Komunikaty
10
sie
2018

Zaproszenie dla mieszkańców Konarzyc na spotkanie w sprawie obwodnicy

W związku z trwającymi procedurami związanymi z przystąpieniem do realizacji budowy i rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 677 wraz z drogowymi obiektami inżynierskimi i niezbędną infrastrukturą techniczną na odcinku miasta Łomża i obejścia m. Konarzyce wraz z wykonaniem przejazdu kolejowego kategorii „B” w m. Konarzyce (dz. nr 901/1) w km 11,217 linii kolejowej nr 49 Śniadowo – Łomża, Wójt Gminy Łomża organizuje w dniu 13 sierpnia 2018 r. o godz. 1800 w Szkole Podstawowej w Konarzycach spotkanie z mieszkańcami, w szczególności z właścicielami nieruchomości, które będą przejęte pod budowę obwodnicy Konarzyc.

Na spotkaniu chcielibyśmy przedstawić właścicielom nieruchomości zasady realizacji robót, przebieg procedur związanych z wydaniem decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej oraz ustalania wysokości i zasady wypłaty odszkodowań za przejęte grunty.

Zaprosiliśmy  przedstawicieli inwestora, to jest Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, Wojewody Podlaskiego, który będzie wydawał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej i decyzje o ustaleniu wysokości odszkodowań oraz wykonawców robót, to jest Budimex SA Warszawa, którego pracownicy przedstawili niezbędne informacje związane z projektem drogi oraz harmonogramem i przebiegiem robót.

Obecnie trwają już procedury związane z uzyskaniem przez inwestora budowy drogi decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. Informujemy jednocześnie, że Gmina Łomża nie jest inwestorem tego zadania, ani organem ustalającym wysokości odszkodowań i nie ma wpływu na przebieg całego procesu.

- Chcemy jednak służyć pomocą właścicielom nieruchomości i pracownicy Urzędu Gminy Łomża będą w miarę możliwości i w granicach obowiązującego prawa udzielać informacji, dzięki czemu mieszkańcy Konarzyc będą mogli uniknąć ewentualnych nieporozumień – szczególnie związanych z wypłatą odszkodowań za grunty. Ze względu na to ważne jest aby na spotkanie przybyli właściciele wszystkich nieruchomości przejmowanych pod drogę. – zaprasza Wójt Gminy Piotr Kłys.

Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.