Strona główna » Oświata, kultura, OSP » Ośrodek Pomocy Społecznej
25
lip
2018

Nowe możliwość rozwoju zawodowego mieszkańców Gminy Łomża

Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy od 1 września 2018 roku rusza z realizacją projektu konkursowego współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020, realizowany w partnerstwie z Fundacją Dialog i Gminą Piątnica. Czas trwania zadania wyznaczony jest do 31 sierpnia 2020 roku, a jego całkowita wartość wynosi ponad 1,5 miliona złotych.

Projekt skierowany jest do pięćdziesięciu osób długotrwale bezrobotnych, jak również nieaktywnych zawodowo, którzy są odbiorcami pomocy społecznej i  które zamieszkują na terenie jednej z wymienionych gmin.

Głównym założeniem projektu jest zdobycie kwalifikacji z zakresu przygotowania do pracy
w gastronomii, krawiectwie, w pracach drogowo-remontowych, które poprzedzone zostaną między innymi spotkaniami z psychologiem, doradcą zawodowym, jak również pracownikiem socjalnym i coachingiem.

Po wstępnej diagnozie, wśród potencjalnych uczestników projektu ustalono, że są oni zainteresowani udziałem w Centrum Integracji Społecznej (CIS) w celu przygotowania do wykonywania wyżej wymienionych zawodów. Wyrażają oni również chęć zdobycia uprawnień takich jak prawo jazdy kat. B, C+E, magazynier.

Mamy nadzieję, że osoby biorące udział w projekcie skorzystają z niego w 100%, co przełoży się na sukces gmin, co będzie dobrym startem w aplikowaniu o środki Unijne w przyszłości.

Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.