Strona główna » Inwestycje
24
lip
2018

Kolejne przetargi na inwestycje gminne

W ubiegłym tygodniu otwarto kolejne oferty przetargowe na zaplanowane na ten rok inwestycje gminne. Dwie firmy budowlane złożyły oferty na przebudowę jezdni i budowę chodnika na ul. Spokojnej w Giełczynie, a jedna na budowę chodnika w Nowych Kupiskach.

W Giełczynie jeszcze w tym roku wykonana zostanie nowa jezdnia na długości 760 metrów i szerokości 6 metrów, ograniczona z jednej strony obrzeżem i poboczem, a z drugiej – krawężnikiem i chodnikiem. Ten etap prac dotyczył będzie odcinka ul. Spokojnej od skrzyżowania z drogą powiatową niemal do ul. Wrzosowej. W ramach zadania przebudowane będą również wszystkie zjazdy, parking przy kaplicy oraz skrzyżowanie z drogą powiatową. Spośród dwóch firm, które zainteresowane były wykonaniem tej inwestycji, najniższą ofertę złożył BIK-PROJEKT Sp. z o.o., który gotowy jest ją zrealizować za 1 221 345,20 zł. Jezdnia zostanie wykonana do 30 listopada 2018 r., a chodniki i zjazdy na posesje w przyszłym roku.
- Kolejny etap budowy ul. Spokojnej na odcinku od ul. Wrzosowej do ul. Poziomkowej i Grzybowej planujemy do wykonania na rok 2019 – informuje Wójt Piotr Kłys. – Na rok bieżący zaplanowane jest również sporządzenie dokumentacji projektowej na przebudowę jezdni i budowę chodnika na ul. Górzystej oraz budowę ul. Jesionowej i Jałowcowej – dodaje.

Nieco inaczej przedstawia się sytuacja z przetargiem na budowę chodnika w Nowych Kupiskach wzdłuż drogi gminnej od drogi wojewódzkiej w stronę wsi Jednaczewo. W zakresie robót przewidziane jest wykonanie po prawej stronie chodnika i zjazdów na posesje, przebudowa przepustów pod zjazdami oraz pierwszego etapu odwodnienia. Ofertę złożyła jedna firma, a jej wartość, wynosząca 920 tys. zł., przekroczyła o niemal 200 tys. zł kwotę jaką przeznaczyła na to zadanie gmina. Jak deklaruje Wójt drugi przetarg zostanie ogłoszony w najbliższych dniach. Ponadto w przyszłym roku planowana jest kontynuacja odwodnienia w tej części wsi, a następnie budowa chodnika w kierunku Bożenicy. Chodnik jest tak zaprojektowany, aby w przyszłości można było wykonać nową nawierzchnię jezdni.

  • Kolejne przetargi na inwestycje gminne
  • Kolejne przetargi na inwestycje gminne
  • Kolejne przetargi na inwestycje gminne
  • Kolejne przetargi na inwestycje gminne
Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.