Strona główna » Oświata, kultura, OSP » Biblioteki
19
cze
2018

"Literatura-opera-kultura" w Bibliotece Publicznej Gminy Łomża

Kultura Dostępna 2018 to Program Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, który ma służyć niwelowaniu barier kompetencyjnych, finansowych, szczególnie dla grup narażonych na wykluczenie. Stowarzyszenie „Nasze Miejsce”, działające przy Bibliotece Publicznej Gminy Łomża z/s w Podgórzu otrzymało dofinansowanie z tego Programu na realizację zadania ,,Literatura-opera-kultura. Humanizacja życia społecznego osób zagrożonych wykluczeniem społecznym z regionu łomżyńskiego”.

Celem zadania było stworzenie łatwego dostępu do zasobów kultury, w tym konkretnym przypadku musicalu ,,Upiór w operze” A.L. Webbera. Zadanie obejmowało spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, prelekcję na temat musicalu oraz wyjazd grupy 50 osób do Białegostoku do Opery i Filharmonii Podlaskiej. Uczestnicy wyjazdu przed spektaklem pod okiem przewodnika zwiedzali m.in.  Zespół Bazyliki Archikatedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku – zespół świątynny w Białymstoku, złożony z dwóch połączonych ze sobą budynków kościelnych, a także Pałac Branickich dawniej zwany Pałacem pracy, oprócz samego pałacu nie lada atrakcją był spacer alejami wokół pałacu. Ciekawe miejsca i legendy z nimi związane zainteresowały każdego z uczestników wyjazdu, a zagadka związana z psem Kawelina stała się prawdziwą łamigłówką. Główna atrakcja, czyli obejrzenie musicalu Upiór w Operze w wykonaniu Teatru Muzycznego Roma. Niezwykle popularny i wielokrotnie nagradzany musical oparty na kanwie powieści G. Lerouxa pod tym samym tytułem zdobył kolejne grono fanów. Barwne widowisko zrobiło niemałe wrażenie na odbiorcach projektu. Całość zadania okazała się ogromnym sukcesem i spełniła swoje cele jakim były intensyfikowanie i rozszerzenie wachlarza inicjatyw ograniczających przeszkody w dostępie do kultury. Inicjatywy takie jak ta, podejmowane, by wspierać lokalną społeczność zawsze dają korzyści- nie tylko spełniają zadanie integracyjne, ale również a może przede wszystkim pokazują, że warto działać, podejmować nowe wyzwania, sięgać po programy, granty, zachęcać innych do współdziałania i współtworzenia.

Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.