Strona główna » Dla mieszkańców
12
cze
2018

Będzie nowa tablica upamiętniająca poległych w bitwie w Czerwonym Borze

Zbliżają się rocznicowe obchody upamiętniające bitwę stoczoną w 1944 r. przez oddziały AK i NSZ z niemieckim okupantem w lasach Czerwonego Boru. Gmina Łomża czyni starania, aby już podczas najbliższej uroczystości odsłonić nową tablicę pamiątkową z nazwiskami poległych w tej bitwie.

O akceptację treści tablicy Gmina zwróciła się do Instytutu Pamięci Narodowej, który z satysfakcją przyjął inicjatywę społeczną upamiętniającą ofiary bitwy polskich żołnierzy z organizacji niepodległościowych z Niemcami, przyczyniającą się do przywrócenia prawdy historycznej i pamięci o bohaterach, którzy ponieśli śmierć w obronie naszej Ojczyzny. Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu Biuro Upamiętniania Walk i Męczeństwa działające przy IPN pozytywnie zaopiniowało treść upamiętnienia.

Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.