Strona główna » Inwestycje
5
kwi
2018

Przetarg na kolektory i fotowoltaikę ogłoszony

Gmina Łomża ogłosiła już przetarg na dostawę i montaż instalacji, wykorzystujących odnawialne źródła energii. Zakup kolektorów słonecznych i paneli fotowoltaicznych będzie możliwy dzięki dofinansowaniu w wysokości 70% kosztów netto, które samorząd pozyskał z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

Pod koniec ubiegłego roku gmina otrzymała unijne dofinansowanie do projektu „Odnawialne źródła energii w gminie Łomża”. Środki te zostaną przeznaczone na zakup i montaż 50 instalacji solarnych oraz 48 fotowoltaicznych dla mieszkańców.

- Jest to pierwszy tego typu projekt realizowany przez gminę, dzięki któremu mieszkańcy będą mogli korzystać z odnawialnych źródeł energii – informuje wójt gminy Łomża.

Firmy, które chcą wziąć udział w przetargu mają czas na złożenie ofert do 7 maja 2018 r. Dopiero po rozstrzygnięciu będzie można oszacować dokładną wysokość wkładu własnego mieszkańców, którzy zadeklarowali udział w projekcie. Ogłoszenie o przetargu dostępne jest w Biuletynie Informacji Publicznej.

foto: www.liderbudowlany.pl

Wiadomość opublikowana przez: Administrator