Strona główna » Dla mieszkańców
1
mar
2018

Dziękujemy za zaangażowanie w konkursie "Powietrze bez śmieci"

Dobiegł końca konkurs „Rodzice i dzieci - Powietrze bez śmieci”, w którym zgłoszona przez gminę Szkoła Podstawowa w Kupiskach walczyła o Naukową Stację PGNiG. Ostatecznie nie udało się wygrać, ale 5 miejsce w ostatnim etapie należy uznać za sukces. Tym bardziej, że do udziału w konkursie zgłosiło się aż 166 gmin.

Mimo ogromnego zaangażowania wielu osób, mieszkańców i sympatyków gminy nie wygraliśmy naukowej stacji dla szkoły w Kupiskach. Zabrakło niewiele, ale nie należy rozpatrywać  tego w kategorii porażki. Po prostu inni byli trochę lepsi. Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy przed ostatni miesiąc oddawali głosy, którzy wierzyli w zwycięstwo. Pokazało nam to, że cała gmina – i nie tylko – potrafi się zjednoczyć w słusznej dla lokalnej społeczności sprawie. Tak wysokie miejsce w rankingu to zasługa wielu osób, które nie sposób teraz wymienić. Dlatego jeszcze raz – serdecznie dziękujemy!

Konkurs „Rodzice i dzieci - Powietrze bez śmieci” miał na celu zwiększenie wiedzy na temat smogu, zagrożeń z niego wynikających oraz sposobów walki z nim. Działania skierowane były do lokalnych społeczności oraz najmłodszych uczniów szkół podstawowych. Do zdobycia było 5 Naukowych Stacji PGNiG, po jednej w każdym etapie głosowania.

Wiadomość opublikowana przez: Administrator