Strona główna » Oświata, kultura, OSP » Szkoły podstawowe i Gimnazjum
27
lut
2018

Gimnazjaliści w nagrodę gotowali z ekspertem kulinarnym!

Uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 9 w Łomży wygrali konkurs w programie edukacyjnym „Lubella inspiruje i edukuje”. Jedną z nagród dla zwycięzców był udział w warsztatach kulinarnych, które poprowadził ekspert kulinarny marki Lubella - Michał „Magiel” Myszkiewicz. Pod jego okiem gimnazjaliści przygotowali kilka zdrowych i pysznych potraw.

LUBELLA INSPIRUJE I EDUKUJE to program edukacyjny o charakterze społecznym mający na celu wzrost świadomości znaczenia prawidłowego odżywiania w życiu człowieka wśród uczniów polskich szkół. Zadanie konkursowe polegało na przesłaniu dwóch zdjęć. Jedno przedstawiające uczniów podczas gotowania, drugie potrawy przygotowanej z produktów zbożowych. W konkursie uczestniczyło 100 000 dzieci z 600 szkół, a przyznano 3 nagrody główne i 10 wyróżnień.

Publiczne-gimnazjum_wygrana.jpgZdjęcie, za które uczniowie klasy III A PG nr 9 otrzymali I miejsce w konkursie

Poza udziałem w warsztatach kulinarnych uczniowie klasy III A otrzymali bon o wartości 1 500 zł dla szkoły, który przeznaczony zostanie na dofinansowanie funduszu 5-dniowej wycieczki do Zakopanego dla III A. Młodzi kucharze wygrali także bon o wartości 700 zł, który biolog i anglistka opiekująca się młodzieżą podczas trwania programu zamierza wydać na książki, filmy i płyty w empiku.

Michał Myszkiewicz zaproponował gimnazjalistom wykonanie sześciu potraw prostych, szybkich i do przyrządzenia w pojedynkę, chociaż klasę podzielono na sześć zespołów. Były to, między innymi, makaron „pióra” z kurczakiem i pieczarkami w sosie chrzanowym, placuszki z cukinii na bazie płatków z kukurydzy, sałatka z kaszy jęczmiennej grubej z groszkiem zielonym, suszonymi i świeżymi pomidorkami oraz serem mozzarella, naleśniki z dżemami z Łowicza oraz makaron pełne ziarno z sosem z pomidorów i serem kozim, zaś na deser tiramisu z kakao.

Ekspert kulinarny pochwalił uczniów za zaangażowanie i skoncentrowanie na wykonaniu potraw, które okazały się bardzo smaczne.

  • Gimnazjaliści w nagrodę gotowali z ekspertem kulinarnym!
  • Gimnazjaliści w nagrodę gotowali z ekspertem kulinarnym!
  • Gimnazjaliści w nagrodę gotowali z ekspertem kulinarnym!
  • Gimnazjaliści w nagrodę gotowali z ekspertem kulinarnym!
Wiadomość opublikowana przez: Administrator