Strona główna » Oświata, kultura, OSP » Ośrodek Pomocy Społecznej
22
gru
2017

Świąteczna paczka dla potrzebującej rodziny

Kilka dni przed świętami pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Łomża wraz z kierownik Panią Małgorzatą Kozicką udali się z licznymi prezentami do rodziny zamieszkującej na terenie naszej gminy. Wybór rodziny nie był przypadkowy. Obecny rok ogłoszony jest Rokiem Osób Starszych.

- Pomysł zrodził się w trakcie moich cotygodniowych spotkań z  pracownikami ośrodka – mówi kierownik OPS Pani Małgorzata Kozicka. - To właśnie pracownicy wpadli na pomysł, aby zapoczątkować tradycję obdarowywania jednej rodziny w okresie świąt Bożego Narodzenia. Jesteśmy świadomi, że nie dla wszystkich rodzin z naszej gminy święta to czas radości. Rodzina, którą odwiedziliśmy nie dość, że była bardzo zaskoczona, to nie kryła ogromu wzruszeń ani łez z ilości paczek, które zostały dostarczone przez ofiarodawców. Moment wręczania paczek świątecznych na długo pozostanie w naszej pamięci i będzie stanowił inspirację do dalszych działań w 2018 roku.

DSC_0332.JPG
Po wizycie u rodziny pracownicy jednogłośnie stwierdzili, że dla tej chwili warto było ponieść trud wniesiony w przygotowanie paczek świątecznych.  

Wiadomość opublikowana przez: Administrator