Strona główna » Samorząd
29
lis
2017

Gmina Łomża awansowała w rankingu JST Zrównoważonego Rozwoju

Gmina Łomża uplasowała się na 488 miejscu wśród 1559 gmin wiejskich w Rankingu JST Zrównoważonego Rozwoju, stworzonym przez ekspertów z Politechniki Warszawskiej na podstawie danych za 2016 r. Tym samym zanotowała awans aż o 371 pozycji względem roku 2015, kiedy znalazła się na 859 pozycji. Wśród gmin z powiatu łomżyńskiego gmina Łomża została sklasyfikowana najwyżej, co oznacza, że jest najdynamiczniej rozwijającym się samorządem w regionie.

Ranking Politechniki Warszawskiej ma na celu monitorowanie zrównoważonego rozwoju społeczno-ekonomicznego gmin i regionów jako jednostek samorządu terytorialnego, a także promocję rozwoju na bazie opracowanych wzorców. Opracowywany jest na podstawie 15 wskaźników, których źródłem są dane GUS. Pod uwagę brane są m.in. wydatki na projekty inwestycyjne na mieszkańca, liczba osób pracujących na 1 tys. mieszkańców, liczba bezrobotnych, liczba podmiotów gospodarczych na 1 tys. mieszkańców, saldo migracji, liczba absolwentów szkół ponadgimnazjalnych na 1 tys. mieszkańców oraz odsetek mieszkańców korzystających z oczyszczalni ścieków, wodociągów i kanalizacji. W zestawieniu uwzględniono 2478 samorządów z podziałem na: miasta na prawach powiatu, gminy miejskie, gminy miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie.

Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.